Jak zminimalizować ryzyko uszkodzenia zawartości przesyłki?

Filed in Firma by on 27 grudnia 2017 0 Comments

Dla osób prowadzących sklepy internetowe jednym z podstawowych warunków powodzenia biznesu, jest stworzenie sprawnego i bezpiecznego systemu wysyłki towarów. Pomocne w stworzeniu takiego systemu są niektóre z funkcji oferowanych przez profesjonalne platformy internetowe przeznaczone do prowadzenia sklepów internetowych. Jednak nawet najsprawniej działający system informatyczny nie zastąpi ludzkiej pracy związanej z koniecznością przygotowania do wysyłki towarów, zamówionych przez klientów sklepu. To właśnie od umiejętności osób przygotowujących przesyłki, w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo towaru podczas jego transportu. Jeśli towar będzie źle zabezpieczony, ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia i tym samym ryzyko reklamacji, wyraźnie wzrasta.

W co pakować?

pluszowy miś spakowany na prezentW zależności od rodzaju asortymentu oferowanego przez sklep internetowy, proces pakowania może wyglądać nieco inaczej. W przypadku niewielkich i lekkich przedmiotów najczęściej są one pakowane w specjalne koperty wypełnione folią bąbelkową, która amortyzuje ewentualne uderzenia i wstrząsy. Folia bąbelkowa wykorzystywana jest również do owijania przedmiotów podatnych na stłuczenie, niekiedy wykorzystuje się ją także jako rodzaj wypełniacza do kartonów – jeśli towar wysyłany jest w opakowaniu kartonowym. Przy większych gabarytowo przedmiotach o luźnej konstrukcji, do ich zabezpieczania na czas transportu, często zamiast folii bąbelkowych lub jako ich uzupełnienie, stosuje się folię typu stretch. Ten rodzaj foli pozwala ścisnąć przewożony ładunek, dzięki czemu jest on w mniejszym stopniu narażony na uszkodzenie, zajmuje również mniej miejsca. W opakowaniach kartonowych wysyła się zwykle przedmioty o większych gabarytach, cięższe lub bardziej podatne na uszkodzenie.

Jak pakować?

Wszystko zależy od specyfiki produktu, jaki przygotowujemy do wysyłki. W przypadku odzieży zwykle wystarczy zabezpieczyć ją przed ewentualnym zabrudzeniem lub przypadkowym zamoczeniem. Odzież pakuje się zatem najczęściej w opakowania foliowe i przesyła w kopertach o większych gabarytach lub w opakowaniach kartonowych. Gadżety elektroniczne są bardziej podatne na uszkodzenie, dlatego do ich zabezpieczenia na czas transportu potrzebny jest materiał, który będzie minimalizował wstrząsy i uderzenia. Folia bąbelkowa lub styropian sprawdzi się w tej roli najlepiej. Duże przedmioty zwykle wysyła się w opakowaniach oryginalnych, ewentualnie dodatkowo zabezpieczając takie opakowanie folią typu stretch, taśmą pakową lub specjalnymi pasami, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia i przypadkowego otwarcia oryginalnego opakowania kartonowego.

Artykuł zainspirowany został folią bąbelkową dostępną w sklepie https://zingpack.com.pl/pol_m_Systemy-wypelnien-i-amortyzacji_FOLIA-BABELKOWA-309.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *