Gdzie kupić matrycę do laptopa?

Filed in Komputery by on 13 października 2015 0 Comments

LaptopLaptop to urządzenie równie awaryjne jak praktyczne każdy inny komputer. Niestety część awarii nie będzie nawet zależna od nas samych i może odbyć się na poziomie elektronicznym urządzenia, na co nie będziemy mieć wpływu. Często właśnie w sposób elektroniczny ulegają awariom matryce w laptopie. To część podatna na występowanie chociażby uszkodzonych pikseli, a także problemów z jej podświetleniem. Wizyta w serwisie wydaje się być wtedy wskazana, bowiem wymiana tej części nie jest zadaniem łatwym dla laika.

Laptopy posiadają zróżnicowane matryce, które różnią się nie tylko pozornie rozmiarem, ale również jakością i technologią wykonania. Stare laptopy posiadały oczywiście matryce do laptopów w formacie LCD, ale dzisiejsze to przede wszystkim technologia LED i nowocześniejsze. Rzecz jasna również matryca oferuje nam wiele ciekawych możliwości technicznych takich jak oglądanie filmów i video w formacie fullHD i wiele innych rozwiązań, bez których na pewno nie bylibyśmy tak zadowoleni z użytkowania laptopa. Dziś oczywiście są one mało awaryjne, ale niestety nadal zdarza się, że uszkodzeniu ulegnie właśnie matryca. Nie jest to taka prosta usterka jak mogłoby się nam wydawać. W trakcie wymiany należy uważać przede wszystkim na zawiasy mocujące ów matrycę, a także na wszelkie okablowanie, które zazwyczaj bezpośrednio do niej przylega. Nie powinniśmy w trakcie całego procesu wymiany stracić żadnego kabla i kategorycznie żadnej śrubki. Samo kupienie matrycy również nie jest sporym wydatkiem, choć naturalnie będzie to zależało od wielu czynników takich jak przede wszystkim jakość i rozmiar ów sprzętu i naszego laptopa. Oczywiście matryce do laptopów najlepiej zmienić w renomowanym serwisie komputerowym, ale osoby lubiące majsterkowanie również w zaciszu domowym po przeszkoleniu się na przykład na podstawie video kursów dostępnych dla swojego laptopa z pewnością również sobie dobrze poradzą.

Same matryce do laptopów łatwo będzie kupić, o ile oczywiście urządzenie jest w miarę nowe i popularne. Dla niszowych produktów czy też komputerów przenośnych nieco starszych niestety będziemy mieli problem z dopasowaniem odpowiedniej matrycy. Wtedy to jednak pozostaną nam sprzedawcy nieautoryzowani, którzy posiadają taki sprzęt w wersji używanej. Czasami zmuszeni będziemy właśnie do wybrania matrycy w stanie używanym z racji kompletnego braku dostępności nowych produktów. W tej sytuacji dokładnie obejrzymy sprzęt, by nie kupić czegoś co od pierwszego dnia będzie niestety niesprawne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *