Smart Cover na iPada – czy warto?

Filed in Komputery by on 10 lutego 2014 0 Comments

Zakup nowego iPada często wiąże się z kolejnymi wydatkami. Podczas gdy ładowarka oraz słuchawki najczęściej dołączone są do niego, bardzo rzadko kiedy producent dodaje także etui. Prędzej czy później zainteresowana osoba, dbająca o swój nowy nabytek, będzie musiała w niego zainwestować. W tym przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okazuje się Smart Cover oferowany w renomowanych sklepach, oferujących akcesoria do tego rodzaju urządzeń.

Czym tak właściwie wyróżniają się możliwości Smart Coverów i na co zwracać uwagę podczas ich wyboru i dopasowywania do własnego iPada? Cech, które przypisuje się im, jest całkiem sporo. Przede wszystkim ich zadaniem jest chronienie powierzchni przed wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby mieć niezbyt pozytywny wpływ na jej stan. Pod tym względem tego rodzaju etui sprawdza się znakomicie. Wykonane jest ono ze znakomitego materiału, idealnie dopasowującego się do powierzchni urządzenia i jednocześnie miękkiego oraz cienkiego – jego grubość nie przekracza kilku milimetrów, chociaż, oczywiście, można spotkać się z jeszcze bardziej solidnymi wersjami.

Decydując się na Smart Cover, warto mieć na uwadze fakt, że produkt wykonywany jest z dwóch materiałów. To właśnie od wykorzystania konkretnego z nich zależy ostateczna cena. Zdecydowanie mniejsze koszty trzeba ponieść, decydując się na etui wykonane z warstwy poliuretanowej, któ®a jest o wiele cieńsza. Droższa okazuje się prawdziwa skóra, która, jak można domyślać się, zaliczana jest do materiałów solidnych, wytrzymałych i idealnie spełniających swoją funkcję nawet przez kilkanaście lat. Wybór odpowiedniego materiału nie powinien opierać się więc tylko i wyłącznie na cenie, jaką trzeba ponieść za zakup określonego etui, lecz również na jego wyglądzie, funkcjonalności i, co najważniejsze, cechach umożliwiających chronienie powierzchni urządzenia bez najmniejszych trudności.

Najnowsze Smart Covery posiadają kilka udogodnień, które gwarantują jeszcze bardziej komfortowe ich wykorzystywanie podczas używania urządzenia. Jednymi z nich są niewielkie magnesy przy ekranie oraz krawędziach, które gwarantują jeszcze większą swobodę korzystania z właściwości chroniących iPada. Ten Smart Cover, który oferują oryginalni producenci, najczęściej gwarantuje ogromne możliwości, sprawiające, że istnieją praktycznie zerowe szanse, na to, aby jego funkcje były wykorzystywane w sposób nieprawidłowy. Wystarczy delikatnie dotknąć etui, aby natychmiast przekonać się o tym. Powierzchnia, która została uzupełniona o magnesy, sprawia, że całość bardzo dobrze przywiera do powierzchni, gwarantując przy tym swobodę korzystania z urządzenia, jeżeli tylko zachodzi taka potrzeba. Nie ogranicza w żaden sposób jego funkcji oraz sprawia, że można cieszyć się nimi przez zdecydowanie dłuższy czas niż miałoby to miejsce w przypadku iPada bez Smart Cover czy jakiegokolwiek etui, chroniącego go przed wszelkiego rodzaju rysami oraz zabrudzeniami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *