Strona firmowa – czy warto w nią inwestować?

Filed in Komputery by on 16 lipca 2013 0 Comments

Dziś panuje przekonanie, że jeśli firma nie ma strony internetowej, to praktycznie nie istnieje. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ coraz częściej wszelkich towarów i usług szukamy właśnie w internecie. Dzięki temu, że firma posiada własną witrynę może liczyć na to, iż zostanie zauważona wśród setek innych.

 

Strona firmowa

Jakość strony firmowej zależy przede wszystkim od branży oraz celu jej powstania. Oczywiście firma zajmująca się reklamą internetową czy tworzeniem stron powinna swoją witryną prezentować to czym się zajmuje, natomiast osiedlowy sklepik czy niewielka restauracja działająca lokalnie w małym mieście może mieć znacznie prostszą stronę. Dla wielu niewielkich firm strona internetowa pełni funkcję swego rodzaju wizytówki mówiącej gdzie znajduje się firma i czym się zajmuje.  Dla nich wystarczy, że strona będzie estetycznie wykonana.

m2_api

Kto może zrobić stronę firmową?

Wykonywaniem stron firmowych zajmują się najczęściej agencje reklamowe. W skład usługi nierzadko wchodzi także dobór hasła reklamowego czy stworzenie niepowtarzalnego logo dla firmy. Decydując się na stworzenie swojej strony można także wybrać osoby, które zajmują się tworzeniem stron hobbystycznie, jednak należy liczyć się z tym, że mogą tam pojawić się błędy. Warto również pamiętać, że strony takie, w przeciwieństwie do wykonanych w profesjonalnych firmach, nie posiadają gwarancji.

 

Strony obcojęzyczne

Firmy, które są zlokalizowane na granicy polsko – niemieckiej mogą skorzystać z usług wordpress agentur. Są to agencje, które zajmują się tworzeniem stron w języku niemieckim. Przedsiębiorstwa te znają realia niemieckie, dzięki czemu strony firmowe, które są przez nie tworzone, łatwo trafiają do niemieckiego odbiorcy, który może okazać się potencjalnym klientem. Należy pamiętać, że obywatele Niemiec bardzo cenią sobie m.in. polskich usługodawców oraz polskie produkty. Coraz częściej wybierają się również na zakupy do Polski, zwłaszcza, że obecnie nie obowiązują już paszporty. Dlatego warto zainwestować w niemieckojęzyczną stronę, aby zaprosić zagranicznych klientów do siebie.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *