W co powinien zaopatrzyć się właściciel małej firmy?

Filed in Komputery by on 26 sierpnia 2014 0 Comments

                Prowadzenie działalności, szczególnie jednoosobowej, stało się w obecnym czasie bardzo modne. Wynika to niestety bardzo często z braku jakichkolwiek innych ofert pracy, niemniej polscy przedsiębiorcy całkiem nieźle sobie na rynku radzą. Wielu jednak, podczas pierwszych etapów, podczas zakładania firmy, pierwszych miesięcy jej prowadzenia, nie zdaje sobie dokładnie sprawy z tego, co powinna zakupić. Większość opowiada tylko o formalnościach, zakupie laptopa, komputera, bazy danych klientów, niestety niewiele osób zwraca uwagę przedsiębiorcy ma oprogramowanie.

                Zakup oprogramowania powinien być przemyślany i przede wszystkim legalny. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, szczególnie że wiele osób nie wychowało się w przekonaniu, że programy powinny być oryginalne, zakupione w firmie informatycznej. Dlatego też rozwiązania są dwa. Jedno, to zakup oryginalnego oprogramowania, drugie, to korzystanie z oprogramowania darmowego. To drugie, niestety, ma sporo wad, szczególnie jeśli chodzi o programowanie służące do edycji grafiki, przygotowywania filmów czy prezentacji, Płatne oprogramowanie jest dużo korzystniejsze, ma wiele funkcji, nierzadko przysługuje na darmowa aktualizacja. Co ważne, płatne oprogramowanie nie tyczy się tylko i wyłącznie edycji, przygotowywania ofert a także wykonywania podstawowych prac na komputerze.

                Oprogramowanie może również dotyczyć księgowania i rozliczania poszczególnych dokumentów. Nie wszyscy decydują się na współpracę z księgową, ponadto każdy musi samodzielnie, we własnym zakresie, wystawiać i przesyłam dokumenty, typu faktury, umowy itp. Można to realizować własnoręcznie, można poprzez odpowiedni program. W tym wypadku również płatne oprogramowanie dużo lepiej zda egzamin. Szczególnie, że w Rosji bezpłatnej często mamy nadrukowane logo, znak wodny itp. W korespondencji nie wygląda to ani estetycznie, ani profesjonalnie.

                Mając już większą firmę, możemy pomyśleć o bogatszym oprogramowaniu, typowo dedykowanym dla biznesu. Aktualnie znajdziemy bardzo wiele ciekawych rozwiązań, dotyczących praktycznie każdej branży. Zarządzanie produkcją, dedykowane dla HR, dla kancelarii, call center i wielu innych. Skuteczne oprogramowanie jest dzisiaj dostępne od ręki, potrzeba tylko odpowiednich środków finansowych. Szczególnie, że program zawsze można napisać! Trzeba mieć tylko odpowiedni pomysł, odpowiednie fundusze i firmę, która się tym zajmie. W początkowych etapach może być o te środki trudno, niemniej tego typu programowanie znacznie ułatwia i automatyzuje pracę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *