Bezpieczna jazda zimą

Filed in Motoryzacja by on 21 lipca 2016 0 Comments

Srogie zimy w ostatnich latach przestały nas nękać. Niestety, nigdy nie wiadomo co w zimowe miesiące przyniesie każdy kolejny dzień. Kierowcy samochodów osobowych czy ciężarowych muszą być przygotowani na każdą ewentualność. W ich wyposażeniu powinny znaleźć się zarówno akcesoria samochodowe, które w razie konieczności zwiększą bezpieczeństwo jazdy w niebezpiecznych warunkach a także łańcuchy. W tym drugim przypadku należy pamiętać o tym, że ich użytkowanie w niektórych sytuacjach określone jest przepisami prawnymi, dlatego nie można bagatelizować konieczności ich posiadania, jeśli nie chcemy być w żaden sposób ograniczeni pod kątem możliwości dojazdu w określone miejsce.

łańcuchy śniegowe na koła

Jakie łańcuchy będą najlepsze?

Trudno na to pytanie odpowiedzieć. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będą łańcuchy śniegowe od Thule. Jest to propozycja z wyższej półki jakościowej, która cechuje się wykorzystaniem odpornego na uszkodzenia i zniszczenia metalu. Inni wybiorą model za sto lub mniej złotych, ale w takim przypadku nie jest to troska o swoje bezpieczeństwo, ale dostosowanie się do wymogów prawnych. Nie chodzi w tym miejscu o to, aby pokazać, że tylko łańcuchy śniegowe od Thule są cokolwiek warte. Absolutnie tak nie jest, istnieje też wiele innych droższych i tańszych modeli, które także zasługują na dobre słowo. Chodzi o to, aby pokazać, że w przypadku możliwości powstania zagrożenia bezpieczeństwa to jakość takich akcesoriów odgrywa kluczową rolę i nie warto o tym zapominać.

Co dostaniemy kupując łańcuchy?

W komplecie kupujący zwykle dostaje łańcuchy na jedną oś samochodu. Jest to zupełnie wystarczająca ilość, ponieważ w myśl przepisów prawa kierowca samochodu zobowiązany jest do zabezpieczenia łańcuchami jedynie osi napędowej swojego samochodu. Często denerwujemy się, że nie będziemy w stanie samodzielnie zamontować łańcuchów. Nic bardziej mylnego. Dzisiejsze łańcuchy są proste w montażu. Znajdziemy bowiem zarówno łańcuchy z samonapinaczem, jaki te do szybkiego montażu, jednak w tym przypadku cena może przekraczać nawet tysiąc złotych za modele ze średniej półki jakościowej.

Podejmujemy decyzję

Ostateczny wybór zależny jest przede wszystkim od kierowcy i tras jakie pokonuje. Sprzedawcy w sklepach są zobowiązani udzielić nam fachowej porady. Jeśli podczas zakupów zauważymy, że ekspedient nie jest w stanie jednoznacznie określić, które łańcuchy są jakościowe i godne polecenia to nie rezygnujmy z zakupów – wybierzmy po prostu inny sklep, w którym sprzedający będzie znał wszystkie dostępne modele.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *