Pierwszy poważny motocykl

Filed in Motoryzacja by on 16 grudnia 2012 0 Comments

Wybór motocykla jest na pewno dla nas trudny.  Czy to ma być mniejszy motocykl czy może większy?

Pewne jest jedno, jeśli zaczynamy dopiero przygodę z motocyklami to warto rozglądnąć się za słabszymi jednośladami. Na pierwszy motocykl nie powinniśmy wybierać ścigacze o potężnej mocy, gdyż może się to bardzo źle dla nas skończyć.  Po pewnym czasie gdy nauczymy się już jeździć i zdobędziemy doświadczenie na jednośladzie, możemy kupić kolejny mocniejszy motocykl. Dla jednych będzie to ścigacz a dla innych motocykl turystyczny. Dlatego najpierw musimy określić co na interesuje? Czy turystyka czy typowo sportowa jazda. Turystyka to podziwianie pięknych krajobrazów i zwiedzanie świata, świetnie można spędzić swój urlop w siodle motocykla, natomiast jazda sportowa to liczne zakręty w ,których składamy się na kolano i bardzo szybka jazda dająca sporo adrenaliny.

To jaki motocykl wybrać?

Jeśli nie umiemy wybrać motocykla pomiędzy turystycznym a sportem to zostaje nam jedno wyjście. Kupno motocykla szosowo-turystycznego. Jest to motocykl wyglądający na turystyczny ale posiadający silnik z zacięciem sportowym. Możemy go użyć do wyjazdów w trasy ale także do szybkiej jazdy po torze.

Uniwersalny motocykl

Takim motocyklem jest Honda Hornet 600 w owiewce. Silnik pochodzi z typowo sportowego motocykla , który jest naprawdę mocny a zarazem elastyczny. Pozycja jest typowo turystyczna i bardzo wygodna. Bez obaw możemy go użyć do wyjazdów turystycznych.  Jest praktycznie bezawaryjny i daje wiele frajdy z jazdy nim. Jest to bardzo dobry wybór motocykla. Ale nie polecany jako pierwszy motocykla, gdyż jest zbyt mocny dla początkującego. Da się na nim naprawdę wyszaleć.

Utrzymanie motocykla

Utrzymanie motocykla zależy od kilometrów ,które zamierzamy na nim przebyć. Serwisowanie motocykla nie jest zbyt dużym wydatkiem. Najbardziej dającym po kieszeni wydatkiem jest paliwo. Motocykl nie jeździ na powietrzu i musi spalić swoje. Powyżej opisywany Hornet 600 spala około 7 litrów na sto kilometrów.  Można powiedzieć , że tyle co ekonomiczne auto  ale różnica jest taka że samochód nie dostarczy nam tyle frajdy co jazda motocyklem.

Ryzyko jazdy motocyklem

Jazda na motocyklu jest bezpieczna, jeśli będziemy jeździć ostrożnie. Na pewno trzeba zachować szczególną ostrożność na drodze , gdyż niektórzy kierujący nie są nas w stanie zobaczyć. Jeśli zamierzamy jeździć szybko to preferuję wybrać się na tor. Tam możemy sprawdzić swoje osiągi i poćwiczyć umiejętności nie narażając innych na niebezpieczeństwo. Warto też kupić kombinezon motocyklowy , który będzie nas chronił w razie szlifu czy upadku na asfalt. Dobry kask na motocykl to podstawa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *