Jak przyspieszyć wymianę opon z letnich na zimowe i odwrotnie?

Filed in Motoryzacja by on 13 kwietnia 2016 0 Comments

Bezpieczne opony

Kompletne koła do samochodu

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, dlatego już dzisiaj wielu kierowców decyduje się na jesienną wymianę opon z letnich na zimowe i wiosenną, z zimowych na letnie. Ta wydawać by się mogło bardzo prosta czynność wiąże się jednak z pewnymi utrudnieniami, które wynikają z przyczyn obiektywnych. Stare opony trzeba zdjąć z obręczy, obręcze wyczyścić i założyć na nie nowe opony, a jeszcze później takie koło należy właściwie wyważyć, tak by podczas jazdy auto nie ściągało w jedną lub w drugą stronę. Ten zabieg to nie tylko spory wydatek, który musimy ponosić dwa razy w roku. To także spore utrudnienie i konieczność znalezienie czasu na wizytę w warsztacie. Niestety w sezonie, gdy najwięcej kierowców decyduje się wymianę opon, tego typu warsztaty są oblężone i na wykonanie usługi trzeba czasem czekać nawet kilka godzin.

Kompletne koła zapewnią bezpieczeństwo

Ciekawym rozwiązaniem, które może w bezpośredni sposób przyczynić się do obniżenia kosztów sezonowej wymiany opon, a także ograniczyć ilość czasu potrzebnego na przeprowadzenie tego typu pracy, jest inwestycja w kompletne koła. Obecnie tego typu rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem kierowców, a jedyną jego wagą pozostaje koszt związany z koniecznością zakupu dodatkowego kompletu felg do auta. Jeśli jednak będą do felgi stalowe, taki koszt nie wydaje się znowu przesadnie wysoki. W każdym bądź razie taki jednorazowo większy wydatek może zwrócić się już w przeciągu 2-3 sezonów przy założeniu, że każda wymiana opon kosztuje nas średnio ok. 100zł. Kompletne koła to nie tylko mniejsze koszty związane z sezonową wymianą opon, ale także możliwość samodzielnej wymiany kół, co przynajmniej w pewnym stopniu uniezależnia nas od pomocy warsztatu. Oczywiście wciąż musimy pamiętać o wcześniejszym wyważeniu takich kompletnych kół, aby nie biły w czasie jazdy, ale ich późniejszym montażem i demontażem możemy zająć się już zupełnie samodzielnie. W ten sposób oszczędzamy czas potrzebny na dojazd do warsztatu i oczekiwanie na swoją kolejkę do wymiany opon. Kompletne koła znajdziesz w specjalnych sklepach, np.: https://felgeo.pl.

Zasady użytkowania

Jeśli kupimy kompletne koła, warto pamiętać o przestrzeganiu zasad ich przechowywania. Dzięki temu nie będzie potrzeby ich każdorazowego wyważania przed montażem w aucie. Pamiętajmy, że kompletne koła najlepiej przechowywać w pozycji pionowej, na stojąco, tak jakby były zainstalowane w samochodzie. Trzeba również pamiętać o okresowym obracaniu takich kół, co zapobiega powstawaniu odkształceń. Dzięki tym prostym zabiegom, koła w każdej chwili będą gotowe do użycia. Wystarczy tylko zainstalować je w aucie i uzupełnić brakujące powietrze w oponach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *