Samochód na błysk

Filed in Motoryzacja by on 9 czerwca 2017 0 Comments

Usterki i zadraśnięcia w czasie jazdy samochodem to całkiem normalna sprawa zwłaszcza dla tych, którzy samochodem ruszają się niemal wszędzie. Samochód znacznie ułatwia życie, ale może być też dosyć dużym obciążaniem, także finansowym. Wiadomo też, że zazwyczaj czeka się z naprawą usterek, a dopiero potem naprawia się wszelkie sprawy kosmetyczne, na przykład zadrapania lakieru czy zmatowienie w niektórych miejscach.

Najbardziej przydatnym produktem do zacierania i ukrywania różnego rodzaju defektów estetycznych jest wosk samochodowy w płynie. Jest to produkt, którego z powodzeniem możesz użyć w domu, ale używają go także profesjonaliści.

Jak używać wosku samochodowego i czy można z nim przesadzić?

mycie samochoduPo pierwsze, warto pamiętać, że dbanie o samochód, aby był czysty i ładny to dla wielu kierowców czysta przyjemność, dlatego też takie nawoskowanie nawet dużego i długiego auta nie stanowi dla nich problemu. Ale czy rzeczywiście wosku można używać w dużych ilościach i bez konsekwencji?

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nadmierne i zbyt częste używanie wosku samochodowego czy to w płynie, czy też w kremie może być szkodliwe dla karoserii samochodu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: zbyt częste woskowanie auta może doprowadzić o uszkodzenia karoserii i jej zmatowienia. Ciekawi Was dlaczego tak się dzieje? Wosk samochodowy w płynie lub w kremie z tubki stanowi swego rodzaju warstwę ochronną i zostawia powłokę na lakierze samochodu. Dodatkowo też nabłyszcza i sprawia, że wszelkie rysy i obtarcia są mniej widoczne. Ale zanim wosk nabłyszczy samochód, to trzeba go dokładnie nanieść na auto. Warto to zrobić przy pomocy rękawiczki lub ścierki do samochodu. Naniesiona warstwa jest matowa i bielejąca. Dopiero po dokładnym czyszczeniu czy też froterowaniu lakieru samochodowego powłoka zaczyna błyszczeć. W trakcie wcierania część wosku będzie się obsypywać na ziemię, co jest całkowicie normalnym zjawiskiem. Woskowanie zakłada też delikatne ścieranie lakieru przez znajdujące się w wosku drobinki, stąd też wszelkie wątpliwości i zastrzeżenie specjalistów od motoryzacji, którzy uważają, że zbyt częste woskowanie na własną rękę, mimo dużych korzyści estetycznych, może być zgubne w skutkach dla całego auta. Poza woskami tradycyjnymi w płynie i w kremie na rynku dostępne są także woski kolorowe, które służą do kamuflażu zarysowań i innych elementów zniszczonych przez czas czy też uszkodzenia mechaniczne. Wosk samochodowy ma swoje dobre i złe strony, można go używać, ale najlepiej robić to z głową i zwracać uwagę na kondycję karoserii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *