Stacja klimatyzacji – obowiązkowe wyposażenie każdego nowoczesnego warsztatu?

Filed in Motoryzacja by on 16 lutego 2017 2 komentarze

Urządzenia do obsługi klimatyzacji jest istotnym sprzętem, który można ostatnio bardzo często zobaczyć w różnego rodzaju pracowniach i warsztatach. Największe zastosowanie ma jednak w odniesieniu do warsztatu samochodowego.

stacja klimatyzacjiDlaczego sprzęt do konserwacji klimatyzacji jest niezbędna w warsztacie samochodowym?

System klimatyzacji samochodowej już nie jest traktowany jako element luksusu, ale w rzeczywistości dzisiaj już prawie każdy samochód korzysta z wbudowanego systemu klimatyzacji. Niestety tego systemu w wielu samochodach są równie częste. Dlatego każdy szanujący się warsztat samochodowy powinien być przygotowany na to, by odpowiednio obsługiwać systemy klimatyzacji samochodowej w ramach swoich regularnych sesji serwisowych. Tutaj w grę wchodzi stacja klimatyzacji – niezbędny element do tego wykonania tego zabiegu. Tak więc, jeśli do warsztatu trafi ktoś z wadliwym systemem klimatyzacji samochodowej, to właśnie za pomocą tego urządzenia można profesjonalnie wykonać potrzebne naprawy.

Stacja klimatyzacji – przykładowe zastosowanie

W większości przypadków systemy klimatyzacji samochodowej cierpią na problemy odnoszące się do niewłaściwego i nieefektywnego chłodzenia. System klimatyzacji samochodowej zmusza ciepłe powietrze (pochodzące z wnętrza pojazdu) do wejścia w atmosferę, aby obniżyć temperaturę wewnątrz samochodu. Chłodzi, suszy i oczyszcza powietrze w tym procesie. Jeśli zatem klient przychodzi do warsztatu, z którąś z tych awarii – nie ma bardziej skutecznego, szybkiego i niezawodnego sposobu na zdiagnozowanie zaistniałego problemu aniżeli właśnie stacja klimatyzacji. Wystarczy podłączyć do niej samochód i oceni wydajność systemu i ostatecznie sprawi, że wróci do funkcjonalności.
Znaczenie dla zakładu mechanicznego

Można łatwo rozwiązać problemy związane z samochodową klimatyzacją, stosując niezawodne stacje klimatyzacji w swoim warsztacie samochodowym. Warto poszerzyć swój serwis o tę usługę, by nie znaleźć się daleko za konkurencją. Dzięki niej można świadczyć usługę serwisu tego systemu w niemal wszystkich modelach samochodów. Dla wielu zakładów stanowi ważne źródło dochodu, ponieważ serwis klimatyzacji jest jedną z czynności, które trudno wykonać domowymi metodami we własnym garażu. Zatem stacja klimatyzacji staje się niezbędnym wyposażeniem warsztatu  – bowiem klienci oczekują możliwości skorzystania z takiej usługi w ramach oferty mechanika.

Comments (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Mariola pisze:

    Oczywiście że stacja klimatyzacji to obowiązkowe wyposażenie zakładu mechaniki czy też wulkanizacji..

  2. Car pisze:

    W dzisiejszych każdy szanujący się warsztat ma stanowisko z czynnikiem klimatyzacji czy stacją do zmiany ogumienia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *