Uwagi dotyczące niezależnych serwisów samochodowych

Filed in Motoryzacja by on 6 listopada 2013 0 Comments

Czy opłaca się korzystać z usług niezależnych serwisów samochodowych? W porównaniu do autoryzowanych serwisów oraz warsztatów samochodowych na pewno tak, ponieważ przede wszystkim jest o wiele taniej. Można też skorzystać na przykład z oferty części zamiennych, które nie są takie drogie, a mogą być równie dobre, co oryginalne. Czemu więc nie skorzystać z oferty nieoficjalnych serwisów.

Przed nami poszukiwania

Wcześniej trzeba jednak znaleźć dobry i polecany przez wielu kierowców serwis samochodowy. Opinii można szukać między innymi w internecie, na stronach www oraz forach motoryzacyjnych. To tam kierowcy z całej Polski wymieniają się doświadczeniami i mogą polecić na przykład dobry nieoficjalny serwis Audi czy BMW zlokalizowany w Warszawie, czy też w jakimkolwiek innym mieście. Co jednak powinien oferować dobry nieautoryzowany serwis?

Przede wszystkim pełen zakres usług charakterystycznych dla ASO. Wówczas będzie można liczyć na taką samą obsługę, co w autoryzowanym serwisie samochodowym, jednakże po bardziej przystępnych cenach. Ponadto wiele serwisów może też zaoferować dodatkowe usługi, których nie będzie można znaleźć w autoryzowanych punktach obsługi serwisowej samochodów. Z ofert takich firm skorzystać również mogą właściciele starszych pojazdów, do których na przykład trudniej jest dostać dobre części w dobrych cenach.

Wybór jest spory

Szukając nieautoryzowanego serwisu samochodowego dla BMW w Warszawie warto sprawdzić chociażby ofertę Servicemile, głównie z powodu szerokiej gamy usług oraz atrakcyjnych cen. Skorzystać w takich punktach można między innymi z napraw powypadkowych czy diagnostyki, która stoi na wysokim poziomie. Co ważne, takiego rodzaju nieautoryzowane serwisy często przewyższają jakością oferowanych usług autoryzowane serwisy.

Po co więc przepłacać i nadal trzymać się autoryzowanych serwisów samochodowych? Często i tak w przypadku poważniejszych uszkodzeń gwarancja do niczego się nie przydaje, kierowcy i tak muszą ponieść jakieś koszta naprawy, które w nieautoryzowanym serwisie samochodowym będą często o połowę tańsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *