Folder reklamowy w Wordzie.

Filed in Reklama by on 2 grudnia 2012 0 Comments

Folder reklamowy to istotny punkt planu marketingowego każdej szanującej się firmy.

Łatwo go dostarczyć do klienta, są stosunkowo niedrogie, za ich sprawą wzrasta wiarygodność firmy. Można je użyć w dowolnym momencie- czy to na początku wdrażania czy w środku. Foldery reklamowe powinny zawierać kompleksowo wszystkie twoje produkty lub całość usług. Takie broszury reklamowe powinny być raczej skupione na konkretnym elemencie oferty, przez co poleca się stworzenie kilku szczegółowych broszur. Nie musisz zamawiać ich w drukarni. Bez trudu zrobić to możemy samodzielnie w Microsoft Word.

Tutaj masz  dwa wyjście – skorzystanie z gotowych szablonów lub wykonanie go samodzielnie w całości. Szablon wypełniamy tylko tekstem i zdjęciami , co daje nam szybkość tworzenia. Gdy chcesz stworzyć folder reklamowy od podstaw to postępuj ze wskazówkami.

Pierwszym krokiem będzie wybór układu.

Wybierając układ z dwoma zakładkami jest jednokrotnie składny – ma cztery panele  (dwa z przodu, dwa z tyłu). Układ z trzema zakładkami ma sześć paneli.

Kolejnym krokiem będzie wybranie z menu „plik” i „Ustawienia strony”.

W zakładce Marginesy należy ustawić ich wybraną szerokość. Oczywiście wszystkie powinny mieć taką samą wartość. Zaleca się pół centymetra. W tym samym oknie kliknij w opcję która ustawi orientację strony na poziomą. Logicznie -foldery będą drukowane w położeniu poziomym, a potem będziesz robić zakładki.

Następnie w menu „Format” – opcję Kolumny, stworzysz poszczególne panele na swój folder.

Gdy wybrałeś folder z trzema zakładkami, będziesz miał trzy kolumny. Analogicznie jeśli dwie to dwie kolumny. Kiedy chcesz zmienić odstępy między kolumnami lub też ich szerokość to możesz to zrobić.

Wstaw podziały pomiędzy kolumnami, żeby każda miała oddzielne informacje. Nakieruj kursor w kolumnie pierwszej z kolei i przejdź do menu Wstaw, dalej Podział kolumny.

Kursor powinien być na początku drugiej kolumny.

Dalej trzeba podzielić również drugą część folderu. Kliknij Wstaw podział strony.

Kolejno możesz przejść do dodawania grafiki i tekstu do poszczególnych kolumn.

Wydrukuj na próbę folder i sprawdź czy wszytko jest na swoim miejscu. Gdy będziesz zadowolony z efektu to „zapisz” projekt. Jeśli coś trzeba poprawić to najpierw zrób to.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *