Litery podświetlane czyli ciekawa reklama

Filed in Reklama by on 13 stycznia 2013 0 Comments

Litery podświetlane

Ogrom otaczających nas zewsząd różnego rodzaju nośników reklamowych sprawia że większość a właściwie wszystkie stają się dla nas niewidoczne i po pewnym czasie przestajemy zwracać na nie uwagę. Sprawia to przeładowanie różnego rodzaju bodźców do stopnia całkowitego znieczulenia na otaczające nas reklamy które w sposób czasami zbyt nachalny oferują nam prezentowane przez się produkty. Odpowiedzią na tego typu problem jest coś na co gro osób stuprocentowo zwróci uwagę – wielkość. Otóż wielkość jest tym co na przyciąga do kina aby obejrzeć film, ciągnie nas w góry czy też nad morze, wielkość której na co dzień nie mamy i która tak nas urzeka. Tym samym kierujemy się w naszej pracy produkując na zamówienie litery podświetlane głównie światłem LED bez względu na rozmiar czy miejsce umiejscowienia finalnego.   Litery takie, całe napisy wykonuje się z arkuszy blachy aluminium odpowiednie frezowanej pod kształt litery podświetlanej. Boki litery kształtujemy za pomocą giętarek szablonowych na krzywizny liter i w ten sposób przygotowany bok dospawany jest do wcześniej przygotowanych pleców w kształcie fontu za pomocą frezarki CNC.

Litera a raczej puszka pod literę wędruje następnie do lakierni proszkowej gdzie poddana zostaje malowaniu na każdy, dowolny kolor z palety Ral. Teraz najważniejsze, front litery podświetlanej czyli to co się świeci. Ten etap produkcji uzależniony jest od wielkości litery, jeżeli font mieści się w wymiarze 2000 mm x 3000 mm to można zastosować standardową płytę plexi pmma z której również za pomocą frezarki CNC frezowany jest kształt litery. Jeżeli natomiast litera podświetlana ma przekraczać te wymiary to lico wykonujemy z elastycznego materiału zwanego Vinyl na którym kolor nakładany jest za pomocą maszyny do druku do podświetleń. Kiedy mamy już właściwie całą gotową literę można zająć się oświetleniem. Obecnie na rynku właściwie dominuje technologia LED więc wykorzystanie jej w reklamie niejako została wymuszona oszczędnościami w poborze prądu oraz bezawaryjnością. Oświetlenie do liter przestrzennych podświetlanych uzyskuje sie poprzez wykorzystanie modułów LED o zwiększonej jasności świecenia POWER LED. Daje to nam niskie zużycie energii elektrycznej dla pojedynczej litery oraz możliwość łatwego serwisowania.

Litery podświetlane z technologią LED co prawda zużywają mało prądu ale większy napis już swój pobór ma, więc każda litera z osobna zaopatrzona jest w osobny zasilacz stałoprądowy. Litery przestrzenne podświetlane nie należą jednak do tanich rozwiązań i cena napisu przy wysokości liter dwa metry a szerokości powiedzmy dziesięciu metrów to około trzydzieści tysięcy polskich złotych, jednak prezencja takiego napisu, doskonały efekt reklamowy oraz bardzo długi czas eksploatacji z pewnością równoważą poniesione wydatki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *