Historyczne wygrane w Lotto

Filed in Rozrywka by on 14 lipca 2017 0 Comments

Niemal każdy dorosły Polak chociaż raz w życiu wysłał kupon ze skreślonymi liczbami, a co drugi z nas gra regularnie. Od początku istnienia zakładów w naszym kraju przybyło ponad 1100 milionerów i multimilionerów. Niektóre kwoty przyprawiają o zawrót głowy.

Co to za gra

totolotek przez internetWszyscy słyszeliśmy o totolotku, ale nie każdy tak naprawdę wie, że jest to jedynie ogólna nazwa szeregu gier liczbowych, które udostępnia Totalizator Sportowy. Od niedawna dla graczy dostępny jest również totolotek przez internet. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia uczestniczenie w grze – nie trzeba nawet wychodzić z domu, a opłaty za zakłady można uiszczać za pomocą przelewu bankowego drogą elektroniczną.

Pierwsza gra liczbowa w totalizatorze

Lotto to najstarsza i jednocześnie wciąż najpopularniejsza gra liczbowa w naszym kraju. Pierwsze losowanie odbyło się w 1957 roku, a gra debiutowała pod nazwą „Toto – Lotek”. Szczęśliwa „szóstka” padła od tamtego czasu wiele razy, tworząc pokaźną grupę nowych milionerów. Loteria oferuje uczestnikom najwyższe nagrody, jakie można zdobyć pośród wszystkich gier liczbowych. Niedawno została uruchomia usługa dla zdalnych graczy, czyli totolotek przez internet. Za pomocą programu możemy wytypować liczby samodzielnie, ale również skorzystać z opcji „na chybił trafił”. Lotto jest grą o charakterze kumulacyjnym, co oznacza, że im więcej osób wyśle zakłady, tym większa kwota pieniędzy znajdzie się w puli. Działa to podobnie jak zakłady bukmacherskie – zwycięzca zgarnia wszystko, natomiast przegrani tracą wydane pieniądze. Na szczęście wysłanie pojedynczego zakładu to koszt zaledwie 3 zł, a zatem w razie czego nie tracimy zbyt wiele. Plusem Lotto jest również to, że w razie braku głównej wygranej pula przechodzi na kolejne losowanie. Stąd też biorą się wszystkie kumulacje, czasami bardzo duże. Największą wygraną w dotychczasowej historii totalizatora była kwota 36,7 miliona złotych. Udostępnienie totolotka przez internet być może nakłoni do grania kolejnych uczestników, zwiększając tym samym potencjalną wygraną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *