Smaki tytoniu do fajek wodnych

Filed in Rozrywka by on 4 kwietnia 2016 0 Comments

Podobnie jak w przypadku e-papierosów, także w fajkach wodnych klasyczny zapach tytoniu zwykle wzbogacany jest dodatkowym, przyjemnym w odbiorze roślinnym aromatem. Najczęściej jest to aromat owocowy, choć bez trudu znajdziemy także tytonie o zapachu cukierków, przypraw korzennych czy napojów. Oczywiście w przypadku sziszy dochodzi do klasycznego spalania tytoniu, a w przypadku e-papierosów do podgrzewania płynu zawierającego nikotynę. Jeśli jednak chodzi o sam zapach towarzyszący paleniu, ten w obu przypadkach jest do siebie niezwykle podobny.

Akcesoria do shishy

Znajdująca się na rynku melasa do shishy (melasa to potoczna nazwa dla aromatyzowanego tytoniu) to produkt zawierający pewne ilości aromatów, które wpływają na jego ostateczną cenę. Im jest to aromat bardziej intensywny lub wyszukany, tym cena tytoniu będzie wyższa. Oczywiście od tej ogólnej reguły mogą wystąpić pewne wyjątki, nie można jednak liczyć na to, że za niską cenę uda nam się kupić melasę do sziszy o wyjątkowo intensywnym i trwałym zapachu. Jeśli interesuje nas właśnie taki produkt, musimy być przygotowani zapłacić za niego zdecydowanie wyższą cenę. Ogólnie możemy wyróżnić dwa rodzaje tytoniu przeznaczonego do palenia w fajkach wodnych. Pierwszym z nich jest tytoń naturalny o dosyć suchej konsystencji i typowym zapachu tytoniu. Drugim z nich jest popularny w naszym kraju tytoń aromatyzowany, o znacznie większej wilgotności, czyli tzw. melasa do shishy – potoczna określenie tytoniu do fajki wodnej.

melasa do shishy

Aromatyczne hobby

Najbardziej rozpowszechnione aromaty do tytoniu to aromaty owocowe. Wśród nich dużą popularnością cieszą się zapachy jabłka, truskawki, maliny, cytrusów, winogrona, jagód, a nawet arbuza. Sporym zainteresowaniem odbiorców cieszą się również tytonie wzbogacone orzeźwiającym i odświeżającym zapachem mięty, coli czy popularnych drinków tj. mojito lub tequila. Zawsze możemy pokusić się również o skomponowanie własnego smaku. Wtedy wystarczy samodzielnie przygotować określoną mieszankę, kupując klasyczny tytoń i łącząc go z określonym aromatem. Zamiast aromatu może być użyta aromatyzowana melasa do shishy, oczywiście w oryginalnej, płynnej wersji.

Miłośnicy palenia shishy nie są skazani wyłącznie na palenie tytoniu. Jeżeli osoba paląca jest osobą niepełnoletnią lub osobą, która nie chce uzależnić się od nikotyny, zamiast tytoniu może palić samą mieszankę melasy. W takim wariancie palenie, choć również do pewnego stopnia szkodliwe dla organizmu człowieka, w praktyce wyrządza mu nieco mniejsze szkody – w końcu nie przyjmujemy nikotyny, która jest przyczyną wielu chorób i jedną z silniej uzależniających, powszechnie dostępnych substancji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *