Czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi?

Filed in Ślub i wesele by on 29 czerwca 2015 0 Comments

Moment zaręczyn jest ważny dla partnerów jako chwila, w której decydują się na dalsze, wspólne pójście przez życie. Jednocześnie jednak jest to moment symboliczny, w którym zastosowanie odpowiednich elementów – w tym również pierścionka – jest niezbędne dla zachowania pewnej tradycji. Wiele osób uważa, że tani pierścionek zaręczynowy nie pokazuje w pełni zaangażowania mężczyzny w związek z kobietą. Czy jednak faktycznie na pierścionek trzeba wydać wszystkie swoje oszczędności, aby był nie tylko piękny, ale również stanowił znak prawdziwej miłości?

Tanie pierścionki zaręczynowe – a co z jakością?

tanie pierścionki zaręczynoweNawet najbardziej bogaty człowiek nie jest w stanie kupić sobie prawdziwego uczucia. To sprawia, że zawsze pojawia się myśl – czy pierścionek zaręczynowy musi być największym wydatkiem, na jaki kiedykolwiek sobie pozwoliliśmy? Obecnie rynek jubilerski w pełni dostosował się do możliwości finansowych mężczyzn będących w wieku odpowiednim do zaręczania się. Oznacza to, że znaleźć można tanie pierścionki zaręczynowe doskonale pokazujące głębię uczucia wiążącego dwójkę ludzi. Zazwyczaj są to pierścionki złote – zarówno z białego, jak i żółtego złota – które mają niewielkie, ale dobrej jakości kamienie szlachetne. Najpopularniejsze rzecz jasna są pierścionki z brylantami, jednakże nie tylko one znajdują się obecnie w kręgu zainteresowań. Często młodzi kupują również pierścionki z tańszymi odpowiednikami, czyli cyrkoniami – trzeba mieć jednak na uwadze, że zmniejszenie rozmiaru takiego pierścionka po pewnym czasie jest bardzo problematyczne ze względu na cechy tego kamienia.

Świąteczne promocje ratunkiem na odchudzenie portfela

Poszukując taniego pierścionka zaręczynowego z pewnością można poczekać na określone promocje. Zwykle zdarzają się one przy ogólnych świętach, np. Walentynkach albo Bożym Narodzeniu, jako że to właśnie wtedy zaręcza się najwięcej osób. Jest to zupełnie dobra metoda na zaoszczędzenie kilku złotych, zwłaszcza że zaręczyny zwykle nie następują nagle, a są przez mężczyzn przemyślane i zaplanowane.

Tanie pierścionki zaręczynowe zazwyczaj mają mniejsze brylanty, co jest na ogół dobrze widoczne w porównaniu do pierścionków bardzo okazałych – wyglądają one jednak bardzo elegancko i nie rzucają się tak bardzo w oczy. Warto więc pamiętać, że każdy rodzaj pierścionka zaręczynowego ma swoje plusy i minusy, zaś tanie pierścionki zaręczynowe niekoniecznie są gorsze. Dobrym pomysłem jest zakup takiego pierścionka jedynie jako symbolu swojej miłości, a dodatkowo zorganizowanie ukochanej miłego wieczoru, który podkreśli uczucia bardziej niż jakikolwiek, najdroższy podarunek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *