Dzień przed ślubem….Jak poradzić sobie ze stresem?

Filed in Ślub i wesele by on 23 listopada 2012 0 Comments

Ślub znajduje się na trzecim miejscu najbardziej stresujących momentów w życiu każdego człowieka. Jest to jednak stres o pozytywnym podłożu, gdyż kończy się upragnionym wydarzeniem. Ważnym elementem jest optymistyczne podejście do tego. Pamiętajmy, że jest to nasz dzień i to my jesteśmy wtedy najważniejsi.  Tak długo młodzi oczekują na ten dzień. Plany, przygotowania, organizacja przyjęcia… wszytko to sprawia wam radość – puki nie nadejdzie ten dzień. Stres zjada nawet najlepszych, a wszystko zaczyna się dzień przed tym wielkim wydarzeniem. Oto kilka porad jak można sobie z tym poradzić.

Najgorszym pomysłem na dzień przed ślubem jest organizacja wieczoru panieńskiego czy też kawalerskiego. Możemy być pewni, że nie będzie to miało dobrych skutków ani dla urody, ani samopoczucia. Skorzystaj z aktywnego spędzenia dnia przed ślubem. Ćwiczenia, gimnastyka i inne formy ruchu są doskonałym sposobem na odstresowanie się. Podczas ruchu krew w naszym organizmie krąży szybciej i usuwany jest  nadmiar adrenaliny. Wybierzmy bieganie, rower i inne sporty jakie można wykonywać na powietrzu.

Innym pomysłem może być spędzenie czasu z bliskimi naszemu sercu, przy których poczujemy się bezpiecznie. Niech tematem rozmów nie będzie ślub, ale raczej inny temat. Ulubiona muzyka pomoże nam się zrelaksować. Do tego długa kąpiel w wannie i konieczne zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem. Gdy preferujemy ciszę w sytuacjach stresowych zrezygnujmy z muzyki. W zamian połóżmy się w wygodnej pozycji i poczytajmy ciekawą książkę lub czasopismo. Ostatni posiłek tego dnia powinien być zjedzony do dwóch godzin przed spaniem. Niech to będzie lekki posiłek. Do posiłku możesz wypić napar z ziół np. melisy, która pomoże wyciszyć się. Właściwy będzie też spacer przed snem, pozwoli on nam się dotlenić i szybciej zasnąć. Jeśli jest zbyt zimno to przewietrz dobrze pomieszczenie gdzie będziesz spać. Postaraj się, aby dzień przed ślubem nie iść do pracy, tylko poświęcić go na przyjemności. Cały dzień staraj się robić tylko to co sprawi ci radość.

Jak reagują kobiety, a jak mężczyźni?

Kobiety z zasady w odpowiedzi na stres poszukują pocieszenia u innych, ponieważ są znacznie bardziej otwarte na ludzi. Mają większe skłonności do zadawania pytań i wątpliwości. Wolę w takich sytuacjach być w znajomym towarzystwie. W wypadku mężczyzn jest odwrotnie. Wolą w samotności i ciszy przeżywać sytuację. Stres u mężczyzn częściej prowadzi do rozładowania emocje podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *