• biuro księgowe wawer
 • usługi rachunkowo księgowe obsługa księgowa firm
  kazimierscy.pl

  Nietuzinkowe przyjęcia weselne w restauracji

  Filed in Ślub i wesele by on 13 stycznia 2013 0 Comments

  Ludzie coraz śmielej wyszukują sobie różnego rodzaju miejsca, gdzie mogliby zorganizować swoje przyjęcie weselne. Wynika to w głównej mierze z chęci wyróżnienia się na tle innych, ale także dlatego, aby zapamiętać ten dzień jako jeden z najbardziej niezwykłych w życiu. Czasem nie liczą się koszta, a liczy się jakość, nie ważne jest miejsce geograficzne, ale ważny jest wygląd samego miejsca gdzie będzie odbywało się wesele. Ludzie naprawdę potrafią stworzyć wspaniały klimat i wspaniałe przyjęcia. Nie inaczej jest na górnym Śląsku, gdzie coraz częściej przyjeżdżają ludzie, aby organizować wesela w stylu staropolskim. Jednym z takich magicznych miejsc niewątpliwie jest restauracja Piekary Śląskie, ale to nie jedyne miejsce gdzie można przygotować niezapomniane przyjęcie weselne.

  Chcąc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie warto wybrać się na Śląsk i samemu przejechać kilka miejscowości od Gliwic przez Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Katowice, Dąbrowę Górniczą aż po samo Zawiercie. Tam naprawdę można odnaleźć kilka perełek wśród restauracji staropolskich, gdzie można przygotować niezapomnianą imprezę. Większość z napotkanych miejsc, tak jak restauracje posiadają wspaniały wystrój, antresolę na kilkanaście osób, osobną salę do tańczenia, ruszt na którym upiec można dania z grilla, wspaniały taras ogrodowy, a także bazę hotelową, gdzie można zarezerwować miejsca gościom weselnym. Obecnie można powiedzieć, że jest to standard wśród staropolskich karczm i restauracji. Może właśnie dlatego tak wiele osób stara się dodatkowo urozmaicić imprezę różnymi atrakcjami.

  Do jednych z najczęściej zaliczanych w ostatnim czasie atrakcji zalicza się między innymi:

  1. Chińskie lampiony, które przynoszą szczęście

  Wiele par decyduje się na chińskie lampiony, które wieczorem, kiedy zapadnie zmrok puszczane są w powietrze. Zwykle lampiony rozdaje się także gościom, aby ich liczba na niebie była widoczna i tworzyła wspaniałe świetlne widowisko.

  2. Malarz / rysownik wśród gości weselnych

  Ta nietuzinkowa atrakcja bywa często niezapomnianą pamiątką weselną. Osoba malująca portrety lub karykatury zwykle potrafi uwiecznić w ciągu jednej nocy prawie każdego gościa weselnego. A jaki to ubaw, kiedy słyszy się później salwy śmiechu zanoszących się od płaczu wujków czy ciotki. Warto pomyśleć nad tą atrakcją.

  3. Karaoke – czyli jak szybko pozbyć się gości weselnych

  Na weselu zwykle jest dużo alkoholu. A jak wiadomo, po dużym spożyciu ludzie stają się bardziej rozmowni i bardziej otwarci na wszelakie propozycje. Jedną z nich jest karaoke, czyli śpiewanie znanych utworów przez gości zgromadzonych na weselu. Często można usłyszeć żart, że jeżeli ktokolwiek chce się szybciej pozbyć gości weselnych, to powinien czym prędzej zorganizować karaoke.

  Te i wiele innych atrakcji, które mogą uświetnić przyjęcie weselne można wcześniej uzgodnić z właścicielami restauracji lub karczmy. Często bywa tak, że restauracja  lub inna karczma sami proponują różne atrakcje. Warto więc pytać i dopytywać, tego przecież nigdy za wiele.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *