Profesjonalna fotografia ślubna

Filed in Ślub i wesele by on 6 stycznia 2013 0 Comments

Wykonanie dobrej fotografii ślubnej, z której młoda para będzie zadowolona, wcale nie jest łatwe. Nie jeden fotograf ślubny amator sądzi, że zrobienie zdjęć ze ślubu, wesela czy zaaranżowanie sesji ślubnej, jest dziecinnie proste.

Nie jest to wcale prawda. Fotografia ślubna wymaga bowiem dużego doświadczenia, a już tam bardziej doświadczenia wymaga wykonanie fotografii ślubnej.

Fotografia weselna powinna oddawać nie tylko uroczysty charakter chwili, ale także prawdziwe szczęście bijące z twarzy nowo poślubionych małżonków. Dobrze też byłoby by fotografia weselna dobrze oddawała charakter pary, by mogli się oni chwalić swoją fotografią ślubną już zawsze.

Fotografia weselna w dziwnych miejscach

Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, w której np. parze, która zupełnie nie jest zainteresowana zwierzętami, fotograf ślubny proponuje sesję fotograficzną w ZOO. Nawet jeśli taka fotografia ślubna wyjdzie ładnie, mogą po prostu zupełnie nie pasować do danej pary, która podczas sesji fotografii ślubnej będzie się czuła mało komfortowo.

Nie wspominając o tym, że taką fotografią ślubną, pewnie najbardziej byłaby zdziwiona rodzina małżonków. Trzeba bowiem podkreślić, że fotografia weselna powinna w jakiś sposób kojarzyć nam się z parą, a ta z kolei powinna się podczas fotografii ślubnej po prostu świetnie bawić.

Masz prawo żądać dobrej fotografii ślubnej

Jeśli więc planujesz ślub, a fotograf ślubny proponuje zupełnie nie odpowiadający Ci pomysł związany z fotografią ślubną, nie musisz spełniać artystycznych wizji fotografa. W końcu fotografia weselna ma być dla Ciebie pamiątki na całe życie. Jeśli zaproponowana przez fotografa sesja ślubna Wam odpowiada, jak najbardziej możecie się zgodzić, jeśli zaś Wy macie pomysł na wykonanie fotografii ślubnej, zaproponujcie to wykonawcy zdjęć.

Profesjonalista powinien w mig zaaranżować scenerię tak, by zrealizować wasz projekt, a fotografia ślubna wyszła wspaniale. Sam widziałem na jednym wesel moment w którym, zaraz po przyjechaniu na miejsce fotograf ślubny się rozejrzał i zaproponował ciekawe miejsca z okolicy do przeprowadzenia sesji ślubnej. Dzięki temu, młoda para nie musiała na długo wychodzić z imprezy weselnej i wszyscy byli zadowoleni. W tym przypadku fotografia ślubna została przeprowadzona w pobliskiej starej fabryce i na polach zboża. Ciemna kolorystyka z fabryki i bardzo jasna z pół uprawnych stworzyły bardzo ciekawy klimat sprzyjający do robienia zdjęć weselnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *