Buty slip on – modne czy z lamusa?

Filed in Społeczeństwo by on 16 lutego 2017 0 Comments

Nie da się ukryć, że istnieje takie obuwie, które zdecydowanie powinno odejść do lamusa. Z drugiej strony to, co jest niemodne w jednym sezonie, w drugim bije rekordy popularności, o ile tylko jest odpowiednio zestawione z ciekawymi stylizacjami. Różnego rodzaju obuwie i jego modele, często przystosowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niejednokrotnie waha się na granicy tego, co modne i niekoniecznie dobrze widziane.

Tak jest również z obuwiem slip on, które w wielu kręgach uważane jest po prostu za strasznie niemodne i zdecydowanie niewarte uwagi. Z czego więc wynika fakt, że nadal wielu producentów tworzy obuwie tego rodzaju w swoich najnowszych liniach? Ano właśnie z tej wspominanej już zmienności mody – w tamtym sezonie bowiem modele slip on, zwłaszcza w obuwiu męskim, były niezwykle modne.

Wybierz formę

slip onO obuwiu tego rodzaju mówi się przede wszystkim w przypadku butów sportowych, głównie przypominających swoim wyglądem trampki – tyle że bez wiązania. Warto jednak wiedzieć, ze są to również buty eleganckie, np. wykonane ze skóry, choć tutaj królują głównie modele męskie. Dobranie odpowiedniej formy tego obuwia może sprawić, że będzie ono wyglądało klasycznie oraz nie zepsuje prezentacji całej stylizacji. Slip ony mogą być ciekawym dopełnieniem ubrania, zwłaszcza jeśli są to takie oryginalne modele jak na stronie: https://elikshoe.pl/pol_m_SZAFKA-Z-BUTAMI_SLIP-ON-151.html.

Jednocześnie warto wiedzieć, kiedy buty tego rodzaju mogą się nie sprawdzić. Tak będzie w przypadku osób o sporej stopie, które zestawiają je z krótkimi spodenkami.

Wygoda i komfort

Jednego jednak nie da się odmówić obuwiu slip on – jest ono niezwykle wygodne. Niezależnie od wybranego modelu oraz materiału, z którego jest on wykonany, obuwie tego typu jest bardzo komfortowe. Łatwo się je zakłada i nie wymaga dodatkowego wiązania, dlatego chętnie jest wybierane na wiosnę oraz lato do prostych, szybkich stylizacji np. na spotkania z przyjaciółmi czy nawet wypady do sklepu. Proste modele pasują do większości zestawień naszej garderoby, dlatego łatwo można je dobrać do oczekiwanych przez nas warunków.

Zasady noszenia butów slip on

Jest jednak jedna, bardzo istotna zasada, która dotyczy noszenia obuwia slip on, zwłaszcza latem oraz w przypadku mężczyzn. Jako że jest to obuwie letnie, wsuwane, nie należy nosić do niego skarpetek – a zwłaszcza już wysokich, które będą wyglądały zwyczajnie niemodnie, ale też nieelegancko i mało stylowo, nawet w przypadku zestawień bardziej sportowych. Stosując tę zasadę, obuwie tego rodzaju doradza się nosić raczej w sytuacjach nieoficjalnych, jako że niezgodne z zasadami dobrego wychowania jest zakładanie jakichkolwiek butów na oficjalne okazje bez skarpetek czy rajstop w przypadku kobiet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *