Rozkloszowane spódnice – jaki materiał?

Filed in Społeczeństwo by on 9 czerwca 2017 0 Comments

Współczesne trendy niejednokrotnie przedstawiają rozmaite kroje spódnic czy sukienek, które nie zawsze jednak prezentują się tak dobrze, jak byśmy tego chcieli. W wielu aspektach spódnica rozkloszowana może po prostu nie wyglądać zbyt korzystnie, jeśli nie dobierzemy do niej odpowiednich butów, dodatków, czy po prostu wybierzemy produkt uszyty z brzydko układającego się materiału.

Ta ostatnia kwestia jest czymś, na co od początku mamy spory wpływ – wystarczy bowiem, że przed zakupami nauczymy się rozpoznawać taki materiał, który będzie po prostu ładnie się układał podczas noszenia. W ten sposób spódnica rozkloszowana będzie prezentowała się korzystnie podczas noszenia w rozmaitych okolicznościach, a ostateczny wygląd stylizacji pozostanie zależny od dodatków.

Na kole czy bez?

spódnica rozkloszowanaWiele kobiet zastanawia się nad tym, czy spódnica rozkloszowana – z uwagi na swój charakterystyczny krój – musi być wykonana na podtrzymującym ją kole. Tego rodzaju koła zazwyczaj są specjalnie wszywane na wewnętrznej stronie materiału, zwykle halce. Co jednak istotne, dotyczą one przede wszystkim spódnic, które mają mieć docelowo dużą rozpiętość – np. noszonych do stroju ślubnego – i sprawdzają się w krojach o długości maxi. W przypadku spódnic krótkich czy do kolana wystarczy odpowiednie szycie, zwykle na kształcie koła, ale bez dodatkowego wsparcia ze strony stelażu. To sprawia, że spódnica taka jest użyteczna też na co dzień, bo nic nie przeszkadza nam w noszeniu jej np. do pracy.

Spódnica na co dzień

Jeśli szukamy wygodnej spódnicy rozkloszowanej na co dzień, mamy do wyboru kilka opcji. Dobrze jest wybierać materiał mięsisty, bo on prawdopodobnie sprawi, że przy dobrym szyciu nasza spódnica będzie ładnie utrzymywała się z lekkim rozkloszowaniem. Z tego powodu dobrym wyborem jest przede wszystkim dość gruby dres, który sprawdzi się na wypad do szkoły, na uniwersytet czy też do pracy, jeśli tylko dobrze dobierzemy kolor. Alternatywą są spódnice neoprenowe, trzeba jednak liczyć się z tym, że będą one również izolowały od zimna – ale i grzały.

Na specjalne okazje

Warto pamiętać o tym, że spódnica rozkloszowana może świetnie sprawdzić się również jako strój na specjalne okazje, zwłaszcza gdy dobierzemy do niej ciekawą bluzkę. W takiej sytuacji dobrze jest jednak szukać czegoś na grubszej halce i z dodatkiem tiulu, który będzie podtrzymywał spódnicę i sprawiał, że np. w tańcu będzie ona pięknie układać się na kształt koła. Tego rodzaju spódnice zwykle mają wysoki stan, który doskonale podkreśla szczupłą talię; warto zestawić je z elegancką bluzką, np. koronkową, zwłaszcza gdy spódnica ma sporo tiulu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *