Sportowe buty – jak wybrać najlepsze

Filed in Społeczeństwo by on 20 czerwca 2017 0 Comments

Każda z nas chce wyglądać modnie i atrakcyjnie, a jednym z najważniejszych elementów stylowego looku jest odpowiednio dobrane obuwie damskie. Powinno ono współgrać z pozostałymi częściami stylizacji, być wygodne, pasować do okazji, a przy tym dobrze, aby nie było zbyt drogie. Jak widać wymagania są dość wygórowane, jednak przy odrobinie wysiłku i wiedzy, możliwe do spełnienia. Poniżej podpowiadamy jak dobrać tanie oryginalne buty tak, aby czuć się komfortowo, modnie, a przy tym nie zbankrutować.

Punkt pierwszy – rozmiar

Kwestia wydaje się na pierwszy rzut oka kuriozalna. Wszak wszystkie dobrze wiemy jaki nosimy rozmiar buta! Ale jak się okazuje liczą się też inne parametry. Bardzo ważna jest szerokość stopy – pamiętajmy, że każde buty młodzieżowe damskie czy męskie nie mogą być ani za wąskie ani za szerokie, ponieważ w obu przypadkach będzie powodowało dyskomfort, co może być dość ryzykowne, zwłaszcza, jeżeli planujemy je wykorzystywać również na treningach. męskie buty sportowe

Punkt drugi – pronacja

Kolejną ważną rzeczą jest pronacja, czyli sposób, w jaki stopa obraca się do wewnątrz, kiedy chodzimy lub biegamy. W większości wypadków jest to zdeterminowane przez naturę, chociaż pewne wady mogą być efektem noszenia niewłaściwego obuwia w przeszłości.

Skrótowo rzecz ujmując mamy następujące rodzaje pronacji: pronator (potocznie płaskostopie), neutral (prawidłowy ruch stopy) i supinator (nadmierne obciążanie zewnętrznej krawędzi).

Punkt trzeci – rodzaj podbicia

Wyróżniamy trzy rodzaje podbicia:

  1. normalne – zaleca się buty stabilizujące,

  2. niskie – zaleca się buty z systemem podtrzymującym,

  3. wysokie – zaleca się buty z systemem amortyzującym.

Punkt czwarty – cena

Dla wielu klientek jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest cena. Najlepiej oczywiście aby nie była zbyt wysoka… Tutaj warto jednak przytoczyć przysłowie: „skąpy płaci dwa razy”, ponieważ, niestety, najtańsze buty sportowe to nie zawsze najlepszy wybór. Zwykle dość szybko się zużywają, co zmusza nas do kolejnych wydatków. Dlatego najlepszym wyborem będzie obuwie damskie od któregoś z renomowanych producentów. Takie tanie oryginalne buty posłużą nam przez długie lata, a przy tym zapewnią naszym stopom optymalne podparcie i najwyższy komfort użytkowania. Ponadto dobra firma niekoniecznie musi być równoznaczna z ogromnym wydatkiem. Przy odrobinie wysiłku, w sklepach internetowych lub na posezonowych wyprzedażach znajdziemy tanie buty damskie kultowych już marek w niezwykle korzystnych cenach.

Punkt piąty – modny designmodne buty damskie

Na koniec kwestia kluczowa, czyli wygląd. Obuwie damskie powinno być modne i eleganckie, a przy tym musi pasować do indywidualnego stylu właścicielki i zawartości jej garderoby. Tutaj przede wszystkim trzeba uważać na emocje. Czasem bowiem, będąc w ferworze zakupów, kupujemy coś, co wpadło nam w oko, a po powrocie do domu okazuje się, że rzecz ta nijak się ma do zawartości naszej szafy i nie mamy jej do czego założyć.

Źródło: sneakers sklep Retrokicks

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *