Usługi transportowe do Anglii – co przewozimy najczęściej?

Filed in Społeczeństwo by on 24 stycznia 2017 0 Comments

Międzynarodowe usługi transportowe przeżywają w ostatnich latach prawdziwy boom. I nie jest to związane z rosnącą wymianą handlową, a rosnącym popytem, a co za tym idzie podażą. Nie ulega wątpliwości, że otwarcie granic Polski z krajami starej Unii spowodowało, że nasi rodacy rzucili się wręcz na możliwość pracy za granią. Niestety wydaje się, że tego trendu przez wiele lat nie da się jeszcze odwrócić.

Dlaczego transport do Anglii?

W przypadku prywatnych usług transportowych zdecydowanie przoduje ten zlecany do Anglii. W tyle zostają usługi wykonywane do Niemiec, Belgii, Holandii czy Francji. Warto wspomnieć, że ostatnio pojawiły się również firmy, które oferują swoje usługi do takich egzotycznych kierunków jak Włochy, Hiszpania czy Grecja. Popularność Anglii wynika przede wszystkim z faktu, że właśnie do tego kraju udało się najwięcej Polaków. Dlatego właśnie linia Polska – Anglia jest najpopularniejsza.

Co przewozimy?

Wśród najczęściej przewożonych przedmiotów wymienić należy szeroko rozumiane przesyłki. Są to zatem różne sprzęty RTV, AGD, odzież, obuwie, produkty spożywcze oraz meble. Znacznie rzadziej spotyka się transport chemii domowej lub innych przedmiotów. W transporcie prywatnych dominują przesyłki osobiste, w ten sposób przewozimy również prezenty i upominki. Zobacz więcej o usługach transportowych do Anglii – http://londynczyk.eu/transport/. Bardzo popularne są także całościowe przeprowadzki. Jeszcze kilka lat temu firmy realizowały do 3-4 przeprowadzek w ciągu tygodnia, obecnie ta liczba zwiększyła się kilku krotnie. Firmy, które dłużej działają na rynku miesięcznie potrafią wykonać nawet do 80-100 przeprowadzek! W przypadku przeprowadzek angażowany jest duży sprzęt samochodowy, czyli samochody ciężarowe z dużą paką lub tiry.

Wspomnieliśmy również o przesyłkach, najwięcej firmy oferuje poza przewozem osób także przewóz przesyłek lub nawet samych przesyłek. Nie mówimy w tym miejscu o firmach typowo kurierskich, ale o firmach, które z rynku lokalnego zawożą paczki do swoich bliskich. Firmy te działają w oparciu o cykliczne i powtarzające się zlecenia, nie funkcjonowałyby, gdyby nie rosnąca liczba osób przeprowadzająca się na stałe lub częściowo do Anglii. W ten sposób wiele osób przekazuje różne przedmioty oraz pieniądze swojej rodzinie. Z Polski wyjeżdża najczęściej odzież, a także produkty spożywcze. Osoby, które wyjeżdżają po raz pierwszy próbują oszczędzić na wszystkim, a najlepiej oszczędzać na jedzeniu, gdyż te w przeliczeniu na złotówki lub funty wychodzi dużo taniej. Na przykład chleb w Anglii kosztuje w przeliczeniu na PLN kilka złotych, ale już filet z drobiu jest tylko nieznacznie droższy.

Czego się wystrzegać?

Przede wszystkim nieuczciwych przewoźników. Warto śledzić opinie w internecie lub spytać znajomych o jakość usług firmy. Bardzo często może okazać się, że firma, na którą chcieliśmy się zdecydować podnajmuje kierowców lub podstawia nie swoich pracowników. Wówczas dochodzenie swoich praw będzie bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Duża popularność transportu z Polski do Anglii powoduje, że na rynku działa bardzo dużo firm, w dobie internetu znalezienie wiarygodnych opinii jest łatwe i szybkie. Pamiętajmy sprawdzić firmę, zanim zdecydujemy się jej powierzyć nasz dobytek lub przesyłkę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *