Czy warto kupić markowe buty?

Filed in Społeczeństwo by on 15 listopada 2017 0 Comments

Niejednokrotnie jest tak, że dochodzi do kłótni spowodowanych obuwiem markowym. Można powiedzieć, że obuwie markowe dzieli klientów na dwie części – zwolenników i przeciwników. Najwyższy czas, aby określić, kto ma rację.

Markowe buty sneakers – przegląd sytuacji

Wbrew pozorom obuwie markowe to stosunkowo skomplikowana sprawa. Takie obuwie to swego rodzaju gwarancja odpowiedniej jakości, ale i wysokiej ceny. Nie wolno też zapomnieć, że przede wszystkim powinny się liczyć nasze potrzeby. Jeśli buty markowe spełniają nasze potrzeby to dopiero później przychodzi pora, aby zastanowić się nad słusznością wyboru (wspomniana już wysoka cena).markowe buty sportowe sneakers

Przegląd sytuacji na przykładzie niemarkowych butów

Skoro mamy prawidłowo określić sytuacje, nie pozostaje nic innego jak przedstawić oba punkty odniesienia. Zakładamy teraz, że rezygnujemy z markowego obuwia. Taka decyzja wbrew pozorom nie jest niczym złym. Co prawda markowe buty to buty, które są trendy, ale przede wszystkim powinna liczyć się wysoka jakość. Taką jakość może zagwarantować także niemarkowe obuwie. Z tym, że w przypadku braku znanej marki trudniej o znalezienie tej odpowiedniej propozycji. Niemniej, czas poświęcony na poszukiwania z całą pewnością się zwróci w cenie. W każdym przypadku cenę determinuje marka lub jej brak.

Czas rozwiązać zagadkę

Skoro spojrzeliśmy na sprawę z obu perspektyw, najwyższy czas rozwiązać zagadkę z początku tekstu. Biorąc pod uwagę wszystko to, co zostało powiedziane, nie sposób jednoznacznie określić czy warto kupić markowe buty. Tak jak sobie powiedzieliśmy – markowe buty można scharakteryzować jako swego rodzaju gwarancję dotyczącą wysokiej jakości oraz wysokiej ceny. W przypadku niemarkowych butów trzeba poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć odpowiednią jakość. Jak już jednak odnajdziemy jakość – w nagrodę czeka nas niewygórowana cena. Tak więc z jednej strony mamy większy wydatek a z drugiej większy upływ czasu. W związku z tym wyjście może być tylko jedno. Otóż, trzeba więc odpowiedzieć sobie na pytanie – co jest ważniejsze?


W przypadku decyzji o zakupie droższego obuwia, jak markowe buty sneakers, należy zwrócić uwagę na autentyczność sprzedawcy. Czy jest to oficjalny dystrybutor, czy świadczy obsługę gwarancyjną lub ewentualnie pogwarancyjną. Czy w przypadku konieczność zwrotu lub wymiany możemy spać spokojnie? Takie aspekty są często pomijane, a okazać mogą się kluczowe w skrajnych sytuacjach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *