Jakub Błaszczykowski – polska duma narodowa

Filed in Sport by on 12 grudnia 2013 0 Comments

Polacy kochają piłkę nożną. Ważne rozgrywki, takie jak na przykład eliminacje do Mistrzostw Europy, sprawiają, że przed telewizorami siadają całe rodziny, w tym również osoby, które na co dzień nie interesują się piłką, i z napięciem śledzą kolejne poczynania narodowej kadry. Przegrana zazwyczaj jest witana z ogromnym rozczarowaniem, niemniej jednak prawdziwi kibice, nawet kiedy Polacy mają już niewielkie szanse na awans, zawsze zachowują nadzieję. Nie można się więc dziwić, że piłkarze pokroju Jakuba Błaszczykowskiego to w zasadzie nasze dobro narodowe.

Pasję rozwijał od małego

Kuba Błaszczykowski to zawodnik światowej klasy – grą w piłkę interesował się już od najmłodszych lat, trenując w niewielkich, lokalnych drużynach dla młodzieży. Przez lata swojej kariery występował w bardzo znanych i szanowanych klubach, w tym również w polskiej lidze. Jego talent był widoczny już na pierwszy rzut oka, dlatego nie można się dziwić, że ostatecznie Jakub Błaszczykowski zainteresował również zachodnich sąsiadów Polski – Niemcy.

Obecnie gra on w jednym z najbardziej popularnych niemieckich klubów, w wyjątkowo utytułowanej Borussii Dortmund. To jest w dużej mierze powodem, dla którego Borussia to drużyna ciesząca się ogromną popularnością również w Polsce. Dla Polaków gra Jakuba Błaszczykowskiego i odnoszone przez niego sukcesy są wystarczającym powodem dla zainteresowania się występami tego klubu.

Niewątpliwy sukces Jakuba

Talent, wytrwałość i upór oraz przede wszystkim ogromna determinacja sprawiły, że Kuba jest dzisiaj jednym z najlepszych polskich piłkarzy. Jego obecność w kadrze narodowej sprawia, że drużyna jest silniejsza i bardziej zgrana, co z kolei w przyszłości może się przełożyć na większe sukcesy w ważnych rozgrywkach. Kuba Błaszczykowski jest zarazem osobą bardzo lubianą, zarówno przez fanów, jak i współpracowników.

Kariera Jakuba Błaszczykowskiego na pewno będzie się dalej rozwijała. Jest on w najlepszym wieku, by pokazać światu swoje umiejętności i osiągnąć szczytową formę. Dla Polaków posiadanie tak utalentowanego zawodnika jest niewątpliwie powodem do dumy.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *