Po lecie czas planować zimową przygodę

Filed in Sport by on 13 września 2017 0 Comments

Aktywne lato się skończyło, jednak na horyzoncie już zaczynają coraz wyraźniej pojawiać się nowe możliwości dla sportowego wypoczynku. W trakcie jesiennych miesięcy spacery są domeną najwytrwalszych – jeśli jest się odpowiednio zdeterminowanym, deszcze nie będą straszne.

Ubiór to podstawa

W lato przeważała krótka koszulka oraz spodnie i można było bez większych przeszkód poddać się praktycznie każdemu sportowemu szaleństwu. W pozostałych miesiącach, tego rodzaju odzieżowa kombinacja będzie niestety tylko miłym wspomnieniem. Do sportowych aktywności oraz fizycznych zmagań samego z sobą trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawą są dodatki temoaktywne – koszulki, getry oraz bielizna, zabezpieczą one organizm przed wychłodzeniem w trakcie ćwiczeń. W rezultacie aktywny oraz zdrowy tryb życia będzie można spokojnie prowadzić nie obawiając się o to, że poranny jogging będzie preludium do zaplenia płuc.

Jesień wbrew pozorom daje bardzo dużo możliwości do aktywnego spędzania czasu na dworze oraz jest w stanie przynieść tyle samo radości, co „letnie” odpowiedniki. Trzeba tylko na wszystko spojrzeć z innej perspektywy. Zamknięcie się w domu, ponieważ nie ma pogody jest drogą donikąd. Od teraz zaczyna się „gorsze” pół roku, jednak nie można tracić ducha. Po jesieni przychodzi zima, a wraz z nią białe szaleństwo.

Sanki pozostawiamy dzieciom

Polskie góry w okresie zimowym oferują masę atrakcji oraz możliwości do wykazania się fanom białego szaleństwa. Tam, gdzie narty muszą znaleźć się również kaski narciarskie. Brak tego uzupełnienia jest nagminny, co stanowi niepotrzebne ryzykowanie własnym zdrowiem. Wypadki na stokach się zdarzają, a nawet najlepszy narciarz raz na jakiś czas upadek zaliczy. Jadąc szybko w dół stromego zbocza łatwo zrobić sobie krzywdę, dlatego lepiej dmuchać na zimne (podwójnie). Kaski narciarskie, dobre buty, sprawdzony ubiór i można zaczynać zimową przygodę. Większość z nas planuje zimowe wypady lub urlopy z dużym wyprzedzeniem – jednak zamiast przeglądać oferty hoteli oraz pensjonatów warto również poszerzyć swoje poszukiwania o sprzęt sportowy.
Aktywny wypoczynek pozwala utrzymać ciało w ryzach i przynieść inny rodzaj radości, której nie osiągnie się poprzez leniwe zaleganie na kanapie. Ciepły sezon coraz szybciej odchodzi, co widać po stale zmniejszającym się słupku rtęci. Pora więc rozpocząć planowanie treningów oraz wyjazdów. Z pewnością plan będzie często modernizowany, ale jest on motywacyjnym punktem wyjścia, który wręcz zmusi nas do ruszenia się z domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *