Sportowe aktualności z Bydgoszczy

Filed in Sport by on 5 czerwca 2018 0 Comments

Osoba, która interesuje się bydgoskim sportem i codziennie wpisuje w wyszukiwarkę hasło „Bydgoszcz sport, wiadomości” ma, po wydarzeniach kilku ostatnich dni, powody do zadowolenia. Sukcesy odnosili zarówno bydgoscy piłkarze, jak i hokeiści. Przyjrzyjmy się najświeższym wiadomościom z Bydgoszczy, związanymi ze sportem, przeglądając wydarzenia o jakich wspomniała ostatnio Gazeta Tygodnik Bydgoski.

Sukces Chemika

Pierwsza z pozytywnych wiadomości sportowych z Bydgoszczy, związana jest z piłkarzami Chemika Moderator Bydgoszcz. Grająca w IV lidze drużyną, zmierzyła się w 31 marca z Wisłą Nowe. Pierwsza połowa spotkania nie pozwalała przypuszczać, że zgromadzeni na boisku, zlokalizowanym na bydgoskich Glinkach, kibice będą świadkami emocjonującego meczu. Wszystko zmieniło się po przerwie. Pierwszy gol dla bydgoszczan padł już na początku drugiej połowy, drugi – niecałe 10 minut później. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla bydgoskiej drużyny. Bohaterem meczu okazał się Dawid Janicki, któremu udało się ustrzelić hat-trick.

Wygrana Zawiszy

Inne ważne wydarzenie związane ze sportem w Bydgoszczy, miało miejsce na boisku w Koronowie. Lider A-klasy, drużyna Zawisza Bydgoszcz, zmierzył się tam z miejscową Victorią Koronową. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem bydgoszczan 3:1. Pierwsze dwa gole były dziełem Arkadiusza Nowickiego, trzeci natomiast strzelił Paweł Kanik.

Awans hokeistów

Nie tylko piłkarze są przyczyną tego, że w ostatnich dniach, fani sportu w Bydgoszczy, mogli cieszyć się z bardzo dobrych wiadomości. Również miejscowa drużyna hokejowa Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz daje mi powody do zadowolenia. 25 marca hokeiści pokonali w Warszawie zespół Warsaw Capitals z wynikiem 11:3, co daje im pewny awans do I ligi. Warto dodać, że zespół ten tworzony jest przez ludzi, którzy zawodowo nie zajmują się hokejem i trenują w wolnych chwilach, aby oderwać się od innych codziennych obowiązków.

Gorący koniec marca

Ostatnie tygodnie okazały się więc być bardzo szczęśliwymi dla bydgoskiego sportu. Wszystkie wymienione drużyny, miały zaplanowane na kwiecień kolejne spotkania. Czy bydgoscy sportowcy znowu sprawią, że ich kibice będą mogli cieszyć się z dobrych wiadomości? Pozostaje trzymać kciuki i liczyć, że kwiecień również będzie dla nich dobrym czasem, a kiedy skończą się kolejne sportowe wydarzenia Bydgoszcz będzie po wrażeniem ich wyczynów. Więcej informacji na portalu Tygodnikbydgoski.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *