Apartament na wynajem w Szczyrku – jak wybrać?

Filed in Turystyka by on 12 kwietnia 2017 0 Comments

Szczyrk to malownicza miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Jest to idealne miejsce do uprawiania zarówno turystyki górskiej, jak i rowerowej. Szczyrk cieszy się dużą ilością turystów głównie zimą, ponieważ to tam znajduje się popularny ośrodek sportów zimowych, skocznie oraz szkółki narciarskie, a także największa ilość w Polsce wyciągów krzesełkowych. Wyjeżdżając, musimy zdecydować się na apartament na wynajem w Szczyrku.

Czym się kierować przy takim wyborze?

Prawdę mówiąc, jest to podstawa udanego wyjazdu. Pierwszą ważną rzeczą, na jaką koniecznie musimy zwracać uwagę, jest lokalizacja. Nie powinniśmy sugerować się tym, co zawarte jest w opisie, gdyż podane informacje mogą niekoniecznie pokrywać się z prawdą. Bardzo często jest napisane, że obiekt mieści się blisko centrum albo z bardzo łatwym dojazdem. W rzeczywistości różnie to bywa… Warto zatem sprawdzić mapę i jakieś konkretne miejsce w centrum miasta. Im bliżej, tym lepiej. Chyba że wyjeżdżamy w jakimś konkretnym celu. Wtedy powinniśmy wybrać apartament bliski miejsca, do którego będziemy często chodzić. Robi się tak na przykład przy wyjeździe na narty. Serwisy rezerwacyjne dają możliwość swoim użytkownikom pozostawiania opinii i komentarzy na temat danego hotelu, pensjonatu, apartamentu. Jest to bardzo przydatne i powinniśmy z tej opcji korzystać.

Cena idzie w parze z jakością

apartament w górachZanim wybierzemy zakwaterowanie, warto poznać zdanie innych na ten temat. Może akurat okazać się, że apartament nie jest do końca taki, jaki widzieliśmy na zdjęciach i warunki są gorsze niż przypuszczaliśmy. Dużą rolę odgrywa przede wszystkim cena. Zapewne nie chcemy przepłacać. Jednakże niejednokrotnie zdarzyło się że cena w 2-gwiazdkowym hotelu jest wyższa niż na przykład w 4-gwiazdkowym. Jeśli jakiś apartament przypadnie nam do gustu, warto porównać go do innych apartamentów na wynajem w Szczyrku. Niektóre apartamenty są w stanie zaoferować większe luksusy za mniejsze pieniądze. Warto posiedzieć trochę przy laptopie i poszukać odpowiedniego. Może akurat trafi się jakaś niepowtarzalna okazja.

Dzieci i zwierzęta

Wybierając się na urlop z dziećmi lub psem, wtedy również należy zwrócić szczególną uwagę na udogodnienia, jakie oferuje apartament na wynajem w Szczyrku. W niektórych obiektach płaci się za dziecko jak za normalną osobę. W innych zaś, nie płaci się w sytuacji, gdy dziecko śpi z rodzicami. Podobnie rzecz ma się w odniesieniu do psów. Do niektórych miejsc zwierzęta nie są w ogóle wpuszczane. Warto się zorientować na ten temat wcześniej, aby potem uniknąć niepotrzebnych niedomówień.

Szczyrk to naprawdę bardzo piękne miasto. Możemy wynająć idealny dla nas apartament za nieduże pieniądze i zapewnić sobie świetny wyjazd. Stosujmy się do wskazówek podanych wyżej, a taki pobyt będziemy na pewno długo i mile wspominać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *