Wakacje – czas wybrać plecak

Filed in Turystyka by on 20 czerwca 2017 1 Comment

Jak wiadomo nie od dziś, wakacje to nie tylko czas wylegiwania się. To również czas, w którym ludzie bardzo często decydują się na czynny wypoczynek. Niejednokrotnie jesteśmy świadkami podróży małych i dużych. Do wszystkich podróży należy się jednak odpowiednio przygotować.

Podróże miejskie

Mimo tego ogólnego wstępu skupimy się wyłącznie na miejskich podróżach. Podróże te może nie należą do grona najbardziej popularnych (najczęściej jest tak, że chcemy oderwać się od miejskiego zgiełku), ale warto również o nich mówić. Niepisanym obowiązkiem podczas takiej podróży (właściwie to podczas każdej podróży) jest posiadanie odpowiedniego plecaka. Różnica polega na tym, że w tym wypadku mówimy o plecaku miejskim, przykład: https://www.brytyjka.pl/plecaki-cat-1.html

Kiedy plecak miejski można określić jako odpowiedni?

Nie ma co ukrywać, że ile ludzi, tyle opinii. Ten tekst nie powstał jednak po to, aby analizować każdą z tych opinii. Po prostu najwyższy czas, aby jasno sobie powiedzieć jaka jest prawda. Otóż, na pewno każdy plecak miejski powinien stanowić połączenie wygody z funkcjonalnością. Można powiedzieć, że podczas wyjazdu oba aspekty odgrywają szalenie istotną rolę. Poza tym warto też postawić na sprawdzone marki. Wycieczka ma być dla nas przyjemnością/odpoczynkiem/ucieczką od problemów dnia codziennego. Owszem, czasem dochodzi do nieprzyjemnych zdarzeń, które były trudne do przewidzenia, ale w żadnym wypadku nie wolno takich zdarzeń prowokować.

Pamiętajmy też, aby kupując plecak nie zapomnieć o dokupieniu pokrowca. Nigdy nie wiadomo z jakimi warunkami przyjdzie nam zmierzyć się w czasie podróży.

Jaki wydatek?

O czym by się nie mówiło to prędzej czy później należy powiedzieć na temat pieniędzy. Plecak miejski musi kosztować, ale ceny bez wątpienia należy określić jako zróżnicowane. Koszt może wynieść około 130-150 zł, jak i przekroczyć 400 zł. Należy przy tym jednak pamiętać, że cena nie jest najważniejszym czynnikiem. Najważniejsza jest jakość, która powinna przedstawiać się przez wygodę i funkcjonalność (o czym już zresztą sobie powiedzieliśmy). Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na wykończenie detali, jak zamki, ramiączka, poduszeczki na szeklach, oraz ocenić wytrzymałość materiału głównego. Tani poliester, warto zastąpić solidnym canvasem lub skórą – które szczególnie stylowo prezentują się w plecakach miejskich.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. juliaupert pisze:

    Granatowy plecak National T. – mój faworyt!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *