Wypad nad morze zimą

Filed in Turystyka by on 13 lutego 2013 0 Comments

Jako że do lata i sezonu urlopowego jeszcze daleko, większość osób jeszcze nie planuje swoich wakacyjnych wypadów. Jednakże jest grupa osób, które mimo wszystko, korzystając z zimy pragną wybrać się na urlop na kilka dni. Z pewnością decyzjom tym sprzyja fakt, że zarówno uczniowie jak i studenci mają teraz ferie zimowe. No właśnie, a jakie właściwie atrakcje może zapewnić nam miasteczko nad morzem, takie jak np. Pogorzelica właśnie teraz, kiedy mało kto myśli o długich, pieszych wycieczkach czy kąpaniu się w morzu?

Na pewno konieczne jest w tym momencie powiedzenie o właśnie tej niewielkiej grupie, która akurat teraz właśnie myśli o długich, pieszych wycieczkach. Na przykład wspomniana już Pogorzelica jako nadmorska miejscowość jest obfita w zapierające dech w piersiach widoki. Może nie takie jak w najwyższych górach, ale równie piękne. Co więcej, chociaż jest bardzo popularna wśród wczasowiczów, wciąż jest spokojną miejscowością, przede wszystkim zimą. Dzięki temu osoby gustujące w samotności mogą odpocząć w taki sposób, jaki im najbardziej odpowiada. Właśnie teraz jest czas, aby móc niemalże samotnie spacerować po piaszczystych i czystych plażach. Drugą, z pewnością o wiele bardziej liczną, grupą osób która w ferie zimowe lub podczas urlopu odwiedza te strony są osoby, które po prostu nie lubią nart i snowboardu. Pogorzelica tak jak przystało na nadmorską miejscowość ma do zaoferowania miejsca do pieszych wycieczek aż po horyzont. Kiedy wieje i jest zimno, można spacerować lasem, natomiast kiedy pogoda jest bardziej sprzyjająca – po plaży. Nie należy zapominać o pozytywnych skutkach zdrowotnych przebywania nad morzem. Morskie powietrze zawiera dużo dobroczynnego jodu, poza tym jest po prostu czystsze niż w dużych miastach, dlatego wypady nad morze są przede wszystkim polecane dla mieszkańców dużych miast. Płuca odpoczną dzięki temu od zanieczyszczonego powietrza, co bardzo dobrze im zrobi.

Pogorzelica jest jedną z najpiękniejszych, a przez to i najczęściej odwiedzaną miejscowością nadmorską w Polsce. O każdej porze roku obfituje w przepiękne krajobrazy i z tego powody zawsze jest miejscem wartym odwiedzenia. Nie ważne czy zależy nam na pływaniu w morzu czy może na zwykłym spacerze (lub dłuższej wyprawie) i podziwianiu krajobrazów. Każdego dnia i o każdej porze będzie to miejsce, do którego po prostu warto jest wrócić. Jeśli jeszcze nie byłeś nigdy nad morzem zimą, gorąco polecam. Zamarznięte Morze Bałtyckie, pustki na plaży, czysty piasek bez żadnych śmieci, które czasem pojawiają się latem i zaśnieżone świerki – to to, co warto zobaczyć choć raz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *