Wyprawa rowerowa w innym ujęciu

Filed in Turystyka by on 22 grudnia 2016 0 Comments

Podróżowanie stanowi jedną z ulubionych czynności wielu osób na całym świecie. Zwiedzanie nowych zakątków oraz poznawanie ciekawych miejsc jest nie tylko świetną okazją do poszerzenia własnych horyzontów, ale także stanowi możliwość odpoczęcia od codziennych problemów. Prawie każdy człowiek lubi czasem wyrwać się na krótszą lub dłuższą wycieczkę. Wyprawy samochodowe są bardzo wygodne jednak niektórzy wolą zadbać o swoje zdrowie i wybierają rower. Co jednak w sytuacjach, gdy cel urlopowy jest oddalony o setki czy tysiące kilometrów? Nie każdy może pozwolić sobie na przejechanie takiej trasy rowerem. Świetnym pomysłem jest zatem zabranie roweru ze sobą podróżując samochodem.

przewożenie roweru

Jak poprawnie przewozić rower?

Wybranie się na wycieczkę samochodową wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak wiadomo należy zapakować potrzebne przedmioty użytku codziennego oraz zabrać ze sobą wszystko co niezbędne. Następnie przychodzi czas na przegląd samochodu i sprawdzenie czy nadaje się on na pokonanie danej trasy. Gdy wszystko jest w porządku przydałoby się zadbanie o odpowiednie i bezpieczne miejsce dla rowerów, które mają nam towarzyszyć przez całą podróż. Wiele osób nie wie od czego zacząć. Warto wiedzieć, że przewożenie roweru nie jest wcale trudne. Należy jedynie wyposażyć swoje auto w odpowiedni bagażnik rowerowy, który umieścić można zarówno na dachu jak i z tyłu samochodu. Takie bagażniki różnią się od siebie funkcjonalnością oraz właściwościami jednak ich transport jest w obu przypadkach całkiem wygodny. Istnieje jeszcze jedna opcja, a mianowicie uchwyt umieszczaniu na haku holowniczym. Każdy z wariantów posiada swoje wady oraz zalety, dlatego przed zdecydowaniem się na zakupienie danego modelu warto poczytać o tym w internecie lub poradzić się fachowca. W każdym sklepie, który oferuje elementy i akcesoria umożliwiające przewożenie roweru pracuje zazwyczaj osoba, która pomoże nam w dokonaniu właściwego wyboru. Jak wiadomo w grę wchodzi nie tylko wygląd i dane techniczne, ale także możliwości jakie posiada nasze auto. Dla jednych będzie lepsze to, a dla innych co innego, dlatego taki wybór powinien być dokładnie przemyślany.

Wczasy z rowerem

Wczasy rowerowe to coś naprawdę wspaniałego. Wybranie się na wycieczkę samochodem ułatwia szybsze dotarcie na miejsce i sprawia, że cała podroż jest bardzo komfortowa. Możliwość przewiezienia rowerów na dachu lub z tyłu samochodu sprawia, że nie zajmujemy żadnego miejsca wewnątrz auta. Dzięki temu możemy naprawdę spędzić przyjemnie nawet długą podróż. A na miejscu zwiedzimy wszystko poruszając się rowerem. Przyjemnie, prawda?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *