Aloes dla zdrowych i pięknych włosów

Filed in Uroda by on 27 marca 2017 0 Comments
szampon aloesowy

Szampon aloesowy potrafi zdziałać cuda na włosach!

Aloes jest uniwersalną rośliną, która może być wykorzystana w celach kosmetycznych nie tylko do skóry, ale również do włosów. Podczas wyboru kosmetyków pielęgnacyjnych warto zwrócić uwagę na szampony aloesowe oraz maseczki z aloesem.

Aloes przeciwko problemom z włosami

Kosmetyki do pielęgnacji włosów, zawierające wyciąg z aloesu są odpowiednie do każdego typu włosów. Osoby, które mają szczególne problemy, mogą z łatwością je rozwiązać za pomocą szamponu aloesowego.

Przede wszystkim, wszyscy, którzy próbują pozbyć się łupieżu, powinni spróbować kosmetyków, posiadających aloes w swoim składzie. Regenerujące właściwości tej rośliny pomagają w krótkim czasie nawilżyć i odbudować uszkodzone warstwy skóry głowy. Wynikiem takiej kuracji jest zdrowa i odżywiona skóra.

Szampony aloesowe to również doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia skóry głowy. Antybakteryjne właściwości takich produktów pomagają dokładnie oczyścić powierzchnie skóry i zniwelować stany zapalne. Poza tym, bogaty skład wyciągu z aloesu pozwala naprawić zaburzenia metaboliczne, pojawiające się na skórze głowy. Po stosowaniu takich kosmetyków skóra osiąga normalny stan i nie cierpi ani na suchość, ani na przetłuszczenie. Dlatego również, szampon aloesowy można stosować jako żel pod prysznic dla osób, które mają przesuszoną skórę całego ciała.
Oczywiście, największe szkody włosom wyrządzają różne zabiegi typu: farbowanie, trwała ondulacja, korzystanie z suszarek i prostownic. Na szczęście, szampon aloesowy jest w stanie odżywić uszkodzone włosy i przyczynić się do szybszej regeneracji.

Produkty pielęgnacyjne, zawierające wyciąg z aloesu, to również doskonały wybór dla tych osób, które cierpią na wypadanie włosów. Wielokrotne badania potwierdziły, że aloes przyśpiesza wzrost włosów, pozytywnie oddziałując na cebulki.

Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów?

Rynek proponuje bardzo duży wybór kosmetyków do włosów. Jest wielu producentów, którzy posiadają w swoim asortymencie szampony aloesowe. Jednak, żeby wybrać najwłaściwszy produkt, należy dokładnie sprawdzać skład kosmetyku pielęgnacyjnego.

A więc, jeżeli na liście składników wyciąg z aloesu umieszczony jest jako pierwszy, mówi to o tym, że szampon naprawdę zawiera odpowiednią ilość tej substancji. Oczywiście, bardzo ważny jest wybór kosmetyków naturalnych, o jak najmniejszej ilości preparatów chemicznych.

Ważne jest, żeby szampon aloesowy nie zawierał żadnych sylikonów. Te związki mają pozytywne działanie w produktach, przeznaczonych do ochrony włosów przed działaniami szkodliwymi, na przykład przed wysoką temperaturą. Jednak, ani szampony, ani maseczki do włosów nie powinny zawierać tego składnika, ponieważ może on nawet bardziej przesuszać włosy i blokować dostęp zdrowotnych substancji, pochodzących z wyciągu aloesowego, do głębszych warstw włosa. Poza tym, sylikon jest odbierany przez skórę głowy jako toksyna, a więc, skóra będzie szybciej się przetłuszczała po każdym umyciu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *