Okulary – konieczność, ale i moda. Wybierz odpowiednie

Filed in Uroda by on 10 marca 2017 0 Comments

Jeszcze parędziesiąt lat temu noszenie okularów wiązało się tylko z koniecznością oraz niewygodą. Osoby noszące okulary ze strony swoich szkolnych rówieśników musiało nie raz spotykać się z różnymi przezwiskami typu „okularniku” i tym podobne. W ostatnich latach noszenie okularów już nikogo nie dziwi, a producenci oprawek dbają o to, aby te wyglądały modnie i elegancko.

Nie byłoby przesadą powiedzieć, że obecnie okulary stały się tak popularne, że można trafić na osoby, które noszą je pomimo żadnych problemów ze wzrokiem. Jeśli faktycznie zależy nam na wyglądaniu modnie, to nie wybierajmy żadnych soczewek ujemnych czy dodatnich, gdyż to może trwale uszkodzić nam wzrok. Najlepiej wówczas wybrać typowe zera lub lekko korygujące wadę, o ile ta została zauważona.

Jak wybrać odpowiednie okulary?

Okazuje się, że wybór właściwych oprawek nie jest wcale taki prosty. Jeśli po wizycie u okulisty doskonale wiemy co jest nam potrzebne udajemy się do wielu, a czasami bardzo wielu salonów, aby porównać ceny lub znaleźć po prostu coś odpowiedniego. Oprawki nie są tanie, z reguły jest to wydatek na kilka, a nawet więcej lat. Trwałość oprawek zależy od tego jak będziemy się z nimi obchodzić, czy będziemy wystarczająco uważać w trakcie ich użytkowania. Ważny jest sposób ich ściągania i nakładania, gdyż to powoduje, że zużywają się zawiasy w oprawkach, a zauszniki czasami odpadają, a same okulary stają się nierówne. Dlatego wybierając odpowiednie okulary trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na solidność oprawek, te mogą być wykonane z plastiku, stali lub posiadać żyłki zamiast oprawek. Tak naprawdę solidność oprawek zależy od sposobu ich wykonania. Osobiście jednak nie wybrałbym oprawek wykonanych z plastiku, żyłki zaś wbrew pozorom są bardzo trwałe.

Okulary dopasowane do twarzy

Nie każde okulary będą pasować do każdego. Skąd to wiadomo? Ktoś kto posiada twarz okrągłą nie powinien brać oprawek o tym samym kształcie. Z całą pewnością będzie to wyglądać nieestetycznie. Dużo lepiej sprawdzą się oprawki prostokątne o dość cienkich oprawkach. W przypadku osoby, która ma kwadratową twarz będzie wręcz odwrotnie, lepiej wybrać oprawki z zaokrągleniami. W najlepszej sytuacji są osoby o owalnym kształcie twarzy, w ich przypadku dobrze będzie im w każdych oprawkach.

Wybór odpowiednich okularów to przede wszystkim wybór właściwego optyka. Będąc w Lublinie koniecznie warto zajrzeć do salonu optycznego http://www.optycy-lublin.pl/, w ofercie salonu znaleźć można dowolnego rodzaju oprawki. Pasujące do twarzy o różnych kształtach. Oferta zatem dopasowana do potrzeb klientów, jak o dobry zakład optyczny przystało.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *