Sport, odchudzanie, tabletki odchudzające

Filed in Uroda by on 4 marca 2014 0 Comments

Od wieków wiadomo, że najlepszym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest wysiłek fizyczny. Nie musi to być od razu profesjonalne uprawianie sportu, wystarczy czasem spacer lub wyjście na basen raz na jakiś czas. Niestety, aktualny tryb życia wielu ludzi nie pozwala im na zbyt częstą aktywność fizyczną, dlatego też chcą zmaksymalizować wysiłek podczas sporadycznych ćwiczeń. Warto wiedzieć, że w walce z kilogramami pomóc mogą pewne substancje roślinne, które pobudzają termogenezę, a przez to podwyższają temperaturę ciała oraz przyspieszają tętno. Zawierają je praktycznie wszystkie dobre tabletki na odchudzanie.

Co warto zażywać przy zwiększonym wysiłku fizycznym

Do najpopularniejszych należy kofeina, pobudzająca ośrodkowy układ nerwowy, rozszerzająca naczynia krwionośne, dodająca wigoru. Niestety, nadmiar kofeiny może zaszkodzić (zawierają ją kawa, herbata, cola, kakao, czekolada itp.), dlatego też do preparatów zawierających kofeinę trzeba podchodzić ostrożnie i nigdy nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia. Innym składnikiem polecanym do spalania tłuszczów jest kwas linolowy CLA. Przyspiesza on znacznie przemianę tłuszczów w energię, a także zapobiega gromadzeniu się jego zbędnych zapasów, stymulując zarazem zwiększenie tkanki mięśniowej. Co szczególnie ważne, CLA blokuje enzym, który umożliwia przenikanie tłuszczu do komórek tłuszczowych, przez co skutecznie chroni przed efektem jo-jo. Kolejny składnik, L-karnityna budzi dość duże kontrowersje, która to bierze aktywny udział w transporcie kwasów tłuszczowych do komórek, gdzie następnie dochodzi do ich spalania oraz zamiany w związki energetyczne. Ponieważ kwasy tłuszczowe nie są w stanie przeniknąć przez błonę komórkową, to L-karnityna jest niezbędna do zamiany tłuszczów w energię oraz redukcji ich zapasów. Pracownicy firm produkujących tabletki na odchudzanie sugerują, że L-karnityna zwiększa przemiany energetyczne tłuszczów o nawet 70 procent, jednakże zdaniem naukowców jej skuteczność nie została jeszcze tak do końca poznana, a zatem trudno mówić o konkretnych liczbach. Samo zażywanie L-karnityny nie daje właściwie żadnych efektów, dopiero przy dość dużym wysiłku energetycznym (fitness, siłownia, basen, jogging) zamienia ona tkankę tłuszczową na mięśnie.

Bez ruchu cudu nie będzie

Warto pamiętać, że wszystkie wymienione substancje są jedynie wspomagaczami i bez wysiłku fizycznego nie dają żadnego efektu. Zażywając je można znacząco podnieść skuteczność ćwiczeń, jednakże ruch jest tu elementem niezbędnym do walki z nadmiernymi kilogramami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *