Ciśnieniomierz – kiedy warto go kupić?

Filed in Zdrowie by on 14 lutego 2017 0 Comments

Nadciśnienie tętnicze to poważne schorzenie, które jest jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnych śmierci. Brak właściwego leczenia może skutkować szeregiem powikłań tj. uszkodzenia nerek, uszkodzenia układu krążenia i powikłania w obrębie układu nerwowego. Zbyt wysokie ciśnienie może stanowić przyczynę niewydolności serca prowadząc do zawału serca, może być również przyczyną niedokrwiennego udaru mózgu czy przewlekłej niewydolności nerek. W związku z tym tak ważne staje się bieżące monitorowanie wartości ciśnienia i odpowiednie reagowanie na gwałtowne jego skoki. Do pomiarów ciśnienia tętniczego krwi wykorzystuje się specjalistyczne aparaty pomiarowe. W przychodniach lub szpitalach najczęściej korzysta się z dokładnych aparatów manualnych. W warunkach domowych, ich miejsce zajmują zautomatyzowane ciśnieniomierze elektroniczne, do których obsługi nie potrzebujemy pomocy drugiej osoby.

Kiedy warto kupić ciśnieniomierz elektroniczny?

Nowy ciśnieniomierz elektroniczny warto kupić wtedy, gdy zaczynamy odczuwać nawracające i dość intensywne bóle głowy, co jest jednym z typowych symptomów zaburzeń prawidłowego ciśnienia tętniczego. Oczywiście w taki aparat powinniśmy zaopatrzyć się również wtedy, gdy zaczynamy brać leki, na obniżenie ciśnienia. W takiej sytuacji warto na bieżąco monitorować wartość ciśnienia, tak by łatwiej było dobrać optymalną dawkę i rodzaj leków, które mają uregulować nasze ciśnienie. Poza tym systematyczne sprawdzanie wartości ciśnienia pomoże odpowiednio szybko zareagować w momencie, gdy stosowane przez nas leki przestaną działać. Szeroki wybór ciśnieniomierzy elektronicznych znajdą Państwo na stronie http://www.zdrowiewmodzie.pl/29-cisnieniomierze-elektroniczne

ciśnieniomierze elektroniczne

 

Jaki model kupić?

Najpopularniejsze ciśnieniomierze elektroniczne to urządzenia nadgarstkowe, zakładane na nadgarstek lewej ręki. Drugim rodzajem takich ciśnieniomierzy są urządzenia naramienne, które w opinii wielu osób uchodzą za bardziej dokładne, jeśli chodzi o precyzję pomiarów. Ich wadą jest konieczność założenia ciśnieniomierza na ramię, powyżej łokcia, co może utrudnić lub nawet uniemożliwić wykonanie pomiaru w przypadku osób otyłych lub z wyjątkowo mocno rozwiniętą muskulaturą. Oczywiście możemy poszukać ciśnieniomierza z szerszym niż standardowy mankietem, ale tego typu sprzęt jest rzadziej spotykany, a przez to sporo droższy od klasycznych nadgarstkowych ciśnieniomierzy elektronicznych. Warto pamiętać, że markowe urządzenia zwykle charakteryzują się większą precyzją pomiarową. Jeśli chcemy być pewni wyników pomiarów, nie powinniśmy zatem przesadnie oszczędzać na zakupie tego typu urządzenia. Lepiej dopłacić nieco więcej i cieszyć się sprzętem, który nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *