Kult młodości. Jak i dlaczego

Filed in Zdrowie by on 23 kwietnia 2013 0 Comments

Powiadają, że szczęśliwi czasu nie liczą. W takim razie spora część kobiet jest nieszczęśliwa

Powodem tego nieszczęścia nie jest brak miłości, bliskości, czy własnego domu. Ale właśnie czas działający na niekorzyść kobiecej urody. Wiadomo, że nie każdą Panią po 30-stce dopada coś w rodzaju kryzysu wieku średniego, jednak są i takie, które gotowe są na wiele, aby zatrzymać młodość. Jeżeli mówimy o dobrych kremach przeciwzmarszczkowych, w których zawarto zbawienny koenzym Q10, rozświetlający i odżywiający skórę, nadający się do cery normalnej, wrażliwej, suchej, dojrzałej…każdej – nie ma problemu. Dbanie o cerę w każdym wieku to wspaniała rzecz.

Oczywiście, krem nie pomoże w niczym, jeśli Kobieta pali papierosy, za dużo pracuje, czy je niezdrowo, ale jeśli wszystkie te rzeczy jej nie dotyczą krem z koenzymem Q10 okazać się może dobrym dodatkiem do zdrowego trybu życia. Każda z nas lubi o siebie dbać, bo dzięki temu same ze sobą czujemy się dobrze, co odzwierciedla nasza promienna cera, błysk w oku. Gdzie jednak kończy się normalność, a zaczyna obsesja, paniczny strach przed starością? Wtedy, gdy na półce w łazience leży 20 kremów ze wspomnianym koenzymem, w przedziale cenowym między 5 a 500 zł? A może, gdy zamiast kremów, widzimy strzykawki z kwasem hialuronowym? Dla każdego z nas granica mieści się w trochę innym miejscu, ale jednak blisko siebie.

Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uzna, że normalnym zachowaniem dla 25-latki są zastrzyki z różnych wypełniaczy zmarszczek. Jakich zmarszczek na 25-letniej twarzy?! Kto tak bardzo skrzywdził dziewczyny wmawiając im, że zmarszczki to największe zło tego świata? Prawdopodobnie one same się skrzywdziły przesadnym dbaniem o swoje ciała. Ich granice dbania o siebie, a obsesyjnymi zabiegami zatarły się. Zatem, używanie delikatnych kosmetyków, kremów z koenzymem Q10 i innych substancji dostępnych w sklepach (lub we własnym ogródku) są normalne, a nawet wskazane, w końcu skóra to organ, który musi nam służyć w dobrej formie do śmierci. Jeżeli jednak Kobieta zostaje opętana przez żądzę młodości i jest w stanie szpikować się rożnymi zastrzykami, aby za wszelką cenę zatrzymać czas, jej skóra nie zachowa się w dobrym stanie, ponieważ same zabiegi to krótkotrwały sukces, a zatrzymanie czasu w skórze to tylko iluzja. Żaden człowiek nie jest w stanie cofnąć czasu, tym bardzie nie zrobi tego substancja chemiczna.

Warto zapamiętać starą prawdę: trzeba umieć starzeć się z godnością. Nie dajmy się więc opętać kultem młodości.

Warto zadbać o profilaktykę stosując hydrolizowany kolagen, koenzym Q10 dlatego sięgaj po odpowiednie naturalne suplementy…

więcej informacji oraz suplementów znajdziesz na: http://sklepzdrowia.org/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *