Menopauza a leczenie laserem Mona Lisa Touch

Filed in Zdrowie by on 22 grudnia 2016 1 Comment

Menopauza to okres życia kobiety, w którym zachodzi wiele zmian na polu psychicznym i fizycznym. Gospodarka hormonalna staje się zachwiana, procesy starzenia nabierają szybszego tempa, co powoduje również zmiany w wyglądzie narządów płciowych. Wynika to przede wszystkim ze spadku poziomu estrogenów w organizmie. Nawet połowa kobiet po menopauzie uskarża się na typowe objawy atrofii narządów płciowych – ból podczas stosunku płciowego, suchość pochwy, podrażnienia połączone z pieczeniem i swędzeniem, zespół rozluźnienia pochwy czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawy te powodować mogą m.in. zmniejszenie satysfakcji z partnerem, a także pogorszenie jakości życia i samopoczucia.

Zabieg  Mona Lisa Touch Gdańsk to prawdziwa laserowa rewolucja w ginekologii estetycznej! Pozwala na obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz zredukowanie problemu nietrzymania moczu. Wszystko odbywa się w krótkim czasie przy miejscowym znieczuleniu. Energia lasera trafia do kanału pochwy i okolic wejścia do niej. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, na skutek czego dochodzi do obkurczania się kolagenu. Przekłada się to na kurczenie i zmniejszenie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona napięta, bardziej elastyczna i jędrna.

Laser Mona Lisa Touch jest skutecznym rozwiązaniem przy problemie wysiłkowego nietrzymania moczu, z którym często borykają się kobiety w okresie menopauzy i po jej zakończeniu. Laser powoduje wzmocnienie ścian pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Stymulowane są włókna kolagenowe śluzówki, co prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. W efekcie końcowym zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej i przywrócona zostaje jej normalna funkcjonalność.

Zabiegi przeprowadzane przy pomocy lasera Mona Lisa Touch nie wymagają specjalnego przygotowania. Wystarczy wizyta u lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są poza tym całkowicie bezbolesne i krótkie, trwają zaledwie kilka minut. Już po 4-5 dniach kobieta może powrócić do normalnej aktywności z partnerem, natomiast czas rekonwalescencji jest zerowy, co stanowi ogromny atut jeśli przyrównamy tradycyjne chirurgiczne metody przy leczeniu nietrzymania moczu. Druga, chirurgiczna droga wyłącza kobietę z aktywności na dużo dłużej.

Dla uzyskania rezultatów laserem zazwyczaj wystarczający jest już jeden zabieg, ale w razie potrzeb można go powtórzyć po okresie 1 miesiąca. W skrajnych przypadkach procedurę powtarza się 3-4 razy, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu.

Więcej o zabiegu można przeczytać tutaj:

http://la-nika.pl/mona-lisa-touch-nieinwazyjna-ginekologia-estetyczna/

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Grażyna pisze:

    Ja wychodzę z założenia, że naturalne leczenie menopauzy jest skuteczniejsze, a przede wszystkim zdrowsze. Ingerencja chirurgiczna jest zbędna, zwłaszcza kiedy kobieta ma już swoje lata i niechętnie pokazuje swoje ciało. Poza tym można stosować inne metody na pozbycie się dolegliwości utrudniających funkcjonowanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *