Produkty Oilatum dla najmłodszych dzieci

Filed in Zdrowie by on 13 października 2016 0 Comments

Już od pierwszych chwil życia dziecka rodzice troszczą się o jego komfort oraz wygodę. Zapewniając maluchowi wszystko co najlepsze, należy zadbać także o pielęgnację. Dlatego warto wybierać odpowiednie kosmetyki, które przeznaczone są dla niemowlaków. Do takich sprawdzonych oraz jakościowych produktów dla dzieci zaliczyć można kosmetyki Oilatum. Wszystkie produkty tej firm stosować można już od pierwszego dnia życia dziecka, dlatego też są one niezwykle bezpieczne. Wśród tych kosmetyków wyróżnić można przede wszystkim emulsje do kąpieli, kremy, a także szampony.

Emulsje do kąpieli

oilatumEmulsje Oilatum jednocześnie nawilżają oraz myją. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko jeden produkt zapewnia odpowiednie nawilżenie oraz odświeżenie skóry małego dziecka. Dzięki temu niepotrzebne jest stosowanie dodatkowych oliwek po kąpieli, czy też mydełek. Olejek do kąpieli Oilatum jest bardzo bezpieczny i zawiera pH neutralne dla skóry dziecka. Ponadto posiada idealne właściwości myjące, które doskonale rozpuszczają się w wodzie, nadając jest przyjemny zapach oraz miękkość. Wystarczy jedna nakrętka emulsji wlana do wanienki, aby kąpiel stała się przyjemna i bezpieczna.

Kremy Oilatum

Krem ten idealnie dopełnia pielęgnację skóry dziecka, po kąpieli z wykorzystaniem emulsji. Dodatkowo nawilża skórę, zapewniając jej odpowiedni poziom wody. Krem wchłania się niezwykle szybko, dzięki czemu nie zostawia plam na ubrankach i jest wykorzystany w stu procentach. Skóra staje się jedwabiście gładka, a nałożenie produktu daje uczucie komfortu. Warto również podkreślić, że krem Oilatum łagodzi uczucie swędzenia, czy podrażnienia. Jest on bardzo bezpieczny, dlatego można go stosować dowolnie często. Krem dostępny jest w tubkach 50 g oraz 100 g.

Szampon Oilatum

Kosmetyk ten przeznaczony jest do codziennego stosowania na skórę głowy. Pielęgnuje delikatne włoski dziecka już od pierwszego dnia życia. Tak jak inne produkty Oilatum, szampon jest bardzo bezpieczny, więc nawet gdy dostanie się do oczu, nie spowoduje pieczenia oraz swędzenia. Szampon dostępny jest w butelkach 150 ml.

Emolienty

Wszystkie kosmetyki Oilatum zaliczane są do grup emolientów, czyli do środków przeznaczonych do stosowania zewnętrznego, które odpowiedzialne są za zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry, natłuszczenia oraz nadania elastyczności. Gdy skóra dzieci oraz niemowląt łuszczy się, to z pewnością poziom wody w ciele zmniejsza się. Wówczas należy zastosować produkty Oilatum, które nawilżą skórę dziecka i zapewnią jej miękkość oraz elastyczność.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *