Dobra kuweta dla kota

Filed in Zwierzęta by on 24 czerwca 2015 0 Comments

Jedną z podstawowych czynności, jaką powinien opanować kot, zwłaszcza ten, który jest niewychodzący, to panowanie nad swoją higieną. Nauka czystości, to jedna z najważniejszych lekcji, jaką powinieneś zafundować swojemu kotu. Jednak zanim do tego przystąpisz powinieneś dobrać odpowiednią kuwetę dla kota, która pomoże Twojemu zwierzakowi zrozumieć jak z niej korzystać.

Jeżeli już zastanowiłeś się, jaki żwirek dla kota wybrać, czy ma to być granulowany silikonowy, bo lepiej wchłania mocz i nie trzeba kuwety dla kota czyścić codziennie, czy może drewniany, bo wrzuca się go od razu do toalety, to przyszedł czas na wybranie samego miejsca higieny. Zastanów się, gdzie chcesz ustawić kuwetę dla kota, bowiem od tego zależy, jaki rodzaj wybierzesz. Możemy wyróżnić otwarte i zamknięte. Jeżeli wygospodarujesz dla swojego zwierzaka miejsce w kuchni, to zdecydowanie odradzamy kupienie kuwety otwartej, bo w miejscu, w którym przechowujesz jedzenie i konsumujesz je, zapachy, które mogą unosić się nad kuwetą dla kota niekoniecznie współgrają zresztą.

Podstawową rzeczą, nad którą powinniśmy się zastanowić, to wielkość kuwety. Mały kociak może mieć problem z wejściem do swojej toalety, jeżeli ta będzie za duża. Jeżeli nie chcesz wymieniać kuwety, to podłóż mu mały kocyk zwinięty w rulonik, który umożliwi wspięcie się i wejście do środka. W przypadku kociąt należy pamiętać również o rodzaju żwirku. Małe kotki mogą bać się specyficznego odgłosu żwirku silikonowego, więc warto odłożyć taki rodzaj na później. Te zwierzaki są trochę jak bobasy, lubią wszystkiego próbować i smakować, dlatego granulowany bentonitowy żwirek dla kota też nie jest dobrym pomysłem, bo może zapchać przewód pokarmowy naszego zwierzaka. Kuweta dla kota, który jest w wieku do 6 tygodni powinna mieć podłoże drewniane (trociny). Jest najbezpieczniejszy dla kota, ale również wygodny dla właściciela.

Zamykane kuwety dla kota są praktyczne w wielu względach. Jeżeli nasz kot posiada dużo energii i ten zapał wykorzystuje do zakopywania swoich odchodów, to przy otwartej kuwecie będziemy musieli sprzątać podłogę wokół niej. Zamknięta kuweta na szczęście niweluje ten problem i umożliwia kotu spokojne załatwienie potrzeb oraz chroni podłogę przed żwirkiem.

Jeżeli jesteś właścicielem kota i zastanawiasz się nad kuwetą, przemyśl, jaki rozmiar oraz rodzaj kuwety dla kota będzie najlepszy. Może to wydawać Ci się błahą kwestią, ale dobrze jest dokonać odpowiedniego wyboru, żeby nie musieć podejmować kolejnych decyzji zakupowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *