Gdy pies ma długą sierść

Filed in Zwierzęta by on 29 sierpnia 2014 0 Comments

szczotki dla psówPosiadanie psa wiąże się z wykonaniem pewnej pracy, z opieką, z dbałością o niego. Zakres tego, to nie tylko karmienie i wyprowadzanie psa na spacer, ale również odpowiednia pielęgnacja sierści. Wymaga to nie tylko czasu, ale przede wszystkim odpowiedniego sprzętu, jakim są szczotki dla psów. Oczywiście czas a także sprzęt będzie zależał od rasy, od tego, jaką sierścią charakteryzuje się pies. Warto jednak zaopatrzyć się w dobrze dopasowaną, w miarę lekką szczotkę, by pielęgnacja psa nie była dla nas uciążliwa.

Przeglądając oferty sklepów zoologicznych, natrafimy na wybór ogromnej ilości szczotek dla psów. W wypadku psów długowłosych, należy zaopatrzyć się przede wszystkim w szczotki dla psów druciane, z cienkimi drucikami. Pozwalają one skutecznie usunąć zanieczyszczenia, usuwają martwe owłosienie. Są przy tym wystarczająco miękkie, by nie zrobić krzywdy naszemu pupilowi. Szczotki takie kupimy w każdym dobrym, sklepie zoologicznym, czasami również w supermarketach, na dziale z artykułami dla zwierząt. W wypadku psów długowłosych przydadzą się również grzebienie, których używamy w ostatnim etapie pielęgnacji psa. Przy psach mających krótką sierść, wystarczą same szczotki dla psów.

Szczotkowanie nie zawsze jest ulubioną czynnością naszego pupila. Niemniej jest dla niego bardzo ważne, dlatego należy rozpocząć je jak najwcześniej. Im szybciej pies do tego przywyknie, tym mniejszą traumą, nerwami i zniechęceniem się to skończy. Biorąc pod uwagę stres, czas i niechęć psa i jego właściciela, dla dwóch stron będzie lepiej, jeśli szczotkowanie zaczniemy już w okresie młodzieńczym.

Wybór szczotki, również kwestia wizualna i estetyczna. Dziś producenci kierują się nie tylko praktycznością, ale przede wszystkim względami estetycznymi i panującą modą. Dlatego też wiele szczotek nie różni się od siebie funkcjonalnością, ale właśnie kolorystyką i wyglądem jako takim. Nowoczesne szczotki występują w formie rękawicy, dzięki czemu są jeszcze praktyczniejsze i wygodniejsze dla właściciela.

Wybierając pierwszą szczotkę, warto zasięgnąć porady sprzedawcy. Jest on obeznany w produktach, także na pewno zasugeruje szczotkę dla psa odpowiednią do rasy, wieku i rodzaju sierści. Jeśli natrafimy na porządnego sprzedawcę, to na pewno pozwoli nam kupić niedrogą a praktyczną szczotkę w atrakcyjnej cenie. A jeśli nie, to zawsze można zasięgnąć porady w sieci. Sklepy zoologiczne w Internecie mają dużo większą ofertę a przy tym atrakcyjniejsze ceny. Nawet mając krótkowłosego psa, szczotkę powinniśmy mieć w domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *