Smycze dla psów – na co zwracać uwagę?

Filed in Zwierzęta by on 14 listopada 2014 0 Comments

pies na smyczyWybór akcesoriów dla psa powinien być przemyślany. Dlatego też, przed zakupem obroży, czy smyczy dla psa, warto przeanalizować kilka kwestii. Na pewno nie warto kupować smyczy pod wpływem informacji od sprzedawcy lub pierwszych, lepszych opinii. Kupując smycz, warto posiąść odpowiednią wiedzę, należy przeanalizować kilka dostępnych wariantów. Oferta smyczy jest wyjątkowo duża. I to nie tylko w standardowych sklepach zoologicznych.

Przede wszystkim nie możemy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na wygląd smyczy. dla psa W sklepach znajdziemy jednokolorowe, wzorzyste a nawet ozdobione kryształkami, dostępne dla każdego. Kupując smycze dla psów, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcjonalność danej smyczy. Przed zakupem musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań a przede wszystkim zapisane odpowiedzi zabrać do sklepu zoologicznego. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jaka będzie docelowa waga naszego psa. Od tego będzie zależała wytrzymałość smyczy. W kolejnym etapie musimy wiedzieć, czy pies jest temperamenty czy raczej spokojny, Czy szarpie, czy też nie. Warto również zastanowić się nad tym, czy smycz ma nam posłużyć przez dłuższy okres czasu.

W ofercie mamy kilka rodzajów smyczy, klasyczne i regulowane. Pierwsze, to produkty wykonane ze skóry, z jednej strony zakończone karabińczykiem, z drugiej rączką. Długość takiej smyczy nie jest regulowana. Z kolei smycz regulowana, produkt, gdzie po dwóch stronach znajdują się karabińczyki. Jest jeszcze smycz automatyczna, której długość można kontrolować. Warto dodać, że smycze dla psów są również niestandardowe. Należą do nich smycze dla psów, których właściciele uprawiają sport, smycze treningowe, smycze do wyprowadzania psów na wystawach.

Smycze możemy również podzielić ze względu na materiał Wśród najpopularniejszych znajdziemy przede wszystkim smycze skórzane, z taśmy parcianej, z linki syntetycznej, z metalowego łańcucha. To materiał wyznacza wytrzymałość na zmienne warunki pogodowe a także wytrzymałość w ogóle. Bywają również udogodnienia dla właścicieli a przede wszystkim zapięcie ułatwiające odpinanie i zapinanie, odblaski, miękkie podbicie rączki, elementy amortyzujące, ładny design.

Wybór smyczy, jak widzimy, to nie lada wyzwanie. Im więcej właściciele wiedzą, tym lepsze smycze dla siebie wybiorą. W sklepach internetowych i sklepach stacjonarnych znajduje się wiele przydatnych smyczy dla każdego. Smycz powinna stanowić ułatwienie dla właściciela a zarazem psa. Smycze powinny być dostosowane do rasy psa i upodobań opiekuna. W dobrej cenie w niemal każdym sklepie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *